Apple Car będzie wyglądał jak Fiat 126p kolejnej generacji? Rzućcie okiem na te szkice!
fot. Lease Fetcher

Apple Car będzie wyglądał jak Fiat 126p kolejnej generacji? Rzućcie okiem na te szkice!

Wyobraźnia grafików nie zna granic o czym przekonaliśmy się już wielokrotnie. Koncepcje Apple Car opublikowane na stronie Lease Fetcher są na to niezbitym dowodem. Jedna z nich jest nam szczególnie bliska – przypomina pojazd, który swego czasu niepodzielnie panował na polskich drogach.

Jak będzie wyglądał Apple Car? Jak inne produkty marki!

Choć Apple Car powstaje wciąż w sferze plotek i domysłów, wielu zastanawia się jak będzie wyglądał, jak jeździł i co potrafił. Niniejsza publikacja poświęcona zostanie właśnie kwestiom wzornictwa, a konkretnie grafik, jakie pojawiły się na stronie internetowej Lease Fetcher. Dzieła autorstwa Emily Hanson sprawiają, że na samochód projektowany przez Apple spojrzeć możemy z zupełnie innej strony.

Opublikowane koncepcje Apple Car przedstawiają hybrydy znanych z dróg samochodów z…wzornictwem znanym z produktów Apple. To, co powstało w wyobraźni autorki, dało niezwykle ciekawy efekt. Rzućmy okiem.

Apple Car na sportowo

Gdyby Apple Car miał być samochodem sportowym, z pewnością czerpałby garściami z najlepszych pojazdów w swojej klasie. Jednym z nich, z całą pewnością jest Nissan GT-R. Autorka postanowiła połączyć wzornictwo kultowego Nissana ze…smartfonem iPhone 12 Pro. Dzięki temu, GT-R otrzymał zderzak żywcem przypominający design najnowszych smartfonów Apple. Wygląda tak:

Apple Car fot. Lease Fetcher
fot. Lease Fetcher

Pozostając w kręgu sportowej, japońskiej motoryzacji Emily Hanson skorzystała z innej, równie słynnej ikony – Toyoty Supra. Jej wzornictwo zostało artystycznie połączone z tym, które Jony Ive zastosował w odtwarzaczu muzyki od Apple – iPod Classic. Na maskę trafiło charakterystyczne logo, a felgi przypominają przycisk funkcyjny z iPoda:

Apple Car fot. Lease Fetcher
fot. Lease Fetcher

Apple Car jak samochód popularny

Jeszcze na chwilę pozostańmy w kręgu motoryzacji japońskiej i kolejnej marki z tego kraju – Hondy. Co powstanie, gdy design samochodu Honda E połączymy z dawnym komputerem Apple – kolorowym iMac G3? Bardzo ciekawy koncept. Przypomina Wam coś?

Apple Car fot. Lease Fetcher
fot. Lease Fetcher

Nie jestem w stanie oprzeć się wrażeniu, że właśnie patrzę na nową generację kultowego Malucha – Fiata 126p. Charakterystyczne, kwadratowe światła, jedna para drzwi i niewielkie wymiary sprawiają, że przed oczyma automatycznie staje niegdysiejszy król polskich szos. Cóż, niestety, Apple Car będzie samochodem elektrycznym, dlatego z całą pewnością nie spotkamy w nim charakterystycznych odgłosów pracy silnika, przypominających kaszel.

Nieco mniej atrakcyjnie wygląda hybryda pojazdu Kia Soul z komputerem iMac Pro:

Apple Car fot. Lease Fetcher
fot. Lease Fetcher

Czasowa odległość do premiery Apple Car ma swoje zalety. Jedną z nich jest możliwość podziwiania takich koncepcji, jak powyższe. Nie sposób zakończyć inaczej, jak tylko ukłonami w kierunku Emily Hanson z Lease Fetcher. Kawał świetnej roboty!