Apple

Apple na dobre wchodzi w VR. Potwierdzają to zmiany w kadrach

Apple, po raz kolejny, daje sygnał, że zaczyna na poważnie interesować się wirtualną rzeczywistością. Amerykańska firma ogłosiła, że szef zespołu sprzętowego – Dan Riccio, będzie zarządzał nowym, tajemniczym projektem. Serwis Bloomberg odkrył, że chodzi o zespół powiązany ze światem AR i VR.

Parę dni temu poznaliśmy więcej informacji na temat zestawu do wirtualnej rzeczywistości, który przygotowuje Apple. Dla wielu użytkowników, największą przeszkodą może być jego cena, która nie będzie niska. Bloomberg donosi, iż Dan Riccio, który parę tygodni temu oddał swoje szefostwo w zespole sprzętowym, został przeniesiony do działu zajmującego się rozwojem rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Apple zaczyna coraz bardziej skupiać się na VR

Raport Bloomberga wyjaśnia, że Dan Riccio koncentruje się obecnie na nadzorowaniu zespołu opracowującego przyszłe zestawy do AR i VR od Apple. Zmiana nastąpiła w momencie, w którym Apple napotkało przeszkody w tworzeniu swojego pierwszego zestawu opisywanego jako „wysokiej klasy urządzenie zorientowane na VR z pewnymi możliwościami rozszerzonej rzeczywistości”.

Ile osób obecnie pracuje nad rozwiązaniami VR w Apple? Prawdopodobnie około tysiąca pracowników. Ponadto, raport Bloomberga wskazuje na to, iż Apple poinformowało pracowników, że przenosi pewną grupę osób pracujących do tej pory nad technologią kamer do działu AR/VR.

Oczekuje się, że pierwszy zestaw VR/AR od Apple będzie urządzeniem o niespotykanej dotąd jakości i możliwościach, którego cena znacznie przewyższy konkurencję. Co naturalne, firma doskonale zdaje sobie sprawę, że ich produkt będzie bardzo niszowy.

Kiedy premiera? Możliwe, że jeszcze w 2021 roku.