Apple HomePod

Masz HomePoda albo HomePoda Mini? Pobierz ważną aktualizację

Apple postanowiło zaktualizować swoje inteligentne głośniki HomePod oraz HomePod Mini, do oprogramowania iOS w wersji 14.2.1. Co nowego przynosi ten system i czego można spodziewać się w najbliższej przyszłości w kontekście bezprzewodowych głośników amerykańskiego producenta?

Apple zaktualizowało swoje dwa inteligentne głośniki do nowej wersji oprogramowania iOS oznaczonej numerem 14.2.1. O ile w szerokim kontekście nie przynosi ona znaczących nowości, tak już najbliższa przyszłość dla obu wymienionych sprzętów zapowiada się co najmniej ciekawie.

Apple HomePod i HomePod Mini z iOS 14.2.1

Nowa aktualizacja dla inteligentnych głośników Apple zajmuje zaledwie 33,8 megabajta – ma ona przynosić optymalizacje oraz generalne usprawnienia związane z działaniem obu sprzętów. Chociaż nie jest to duża aktualizacja, sam producent obiecuje znaczącą poprawę działania HomePod i HomePod Mini. Całość nowego oprogramowania jest dostępna za pośrednictwem aplikacji Home na iOS – z tego miejsca można ją zarówno pobrać, jak i zainstalować.

W ramach tego oprogramowania nie znajdziemy żadnych nowych funkcji, ale zbliżająca się aktualizacja oznaczona jako iOS 14.3 może wnieść, między innymi, wsparcie dla zewnętrznych usług muzycznych oraz inne nowości.

W 2020 roku, firma Apple postanowiła zaprezentować kolejny inteligentny głośnik. Wraz z nowymi iPhone’ami, pojawił się głośnik HomePod Mini, który ma sprzedawać się całkiem nieźle, w porównaniu do jego większego odpowiednika.

Niestety, ani jednego, ani drugiego, nie kupimy w Polsce.