Apple HomePod
fot. Unsplash.com

Apple HomePod już wkrótce ze wsparciem dla Dolby Atmos

Głośnik Apple HomePod staje się coraz bardziej przydatny. Tym razem urządzenie będzie można wykorzystać jako jeden z głośników systemu kina domowego obsługiwanego przez przystawkę Apple TV. Amerykańska firma potwierdziła, iż w nadchodzącej aktualizacji dla głośnika HomePod znajdzie się wiele ciekawych funkcji.

Apple potwierdziło serwisowi TheVerge, iż kolejna aktualizacja inteligentnego głośnika HomePod przyniesie wiele ciekawych funkcji. Wśród nich znalazła się między innymi możliwość korzystania z samego akcesorium jako swoistego elementu kina domowego, przy wykorzystaniu przystawki Apple TV. Co jeszcze?

Apple HomePod

Apple HomePod ze wsparciem dla Dolby Atmos

Nadchodząca aktualizacja sprawi, iż inteligentny głośnik Apple HomePod rozpocznie wsparcie dla przesyłania dźwięku w standardzie 5.1 oraz 7.1 z pełną kompatybilnością w przypadku Dolby Atmos. Funkcja będzie działać najlepiej, kiedy użytkownik będzie posiadał dwa głośniki HomePod sparowane ze sobą – będzie ona jednak działać również z pojedynczym akcesorium.

Świeżo zaprezentowany HomePod Mini nie będzie jednak wspierał nowej funkcji kina domowego.

Obsługa Dolby Atmos pojawia się w momencie, w którym Apple zmienia nieco sposób działania głośnika HomePod oraz jego integracji z urządzeniami do przesyłania strumieniowego. Na początek, tvOS 14.2 beta 3 umożliwia właścicielom Apple TV 4K ustawienie HomePod jako domyślnego głośnika do transmisji strumieniowej, nie trzeba go więc już więcej wybierać jako domyślnego sprzętu audio. Póki co opisywana funkcja jest jednak dostępna tylko i wyłącznie w wersji beta oprogramowania.

Nadchodząca aktualizacja oznacza także, iż Apple dogoni głośnik Amazon Studio, który jest w stanie zapewnić wsparcie dla Dolby Atmos od momentu swojej premiery.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać. Aktualizacja dla sprzętu Apple pojawi się zapewne na przestrzeni najbliższych tygodni.