Telewizory LG od teraz z obsługą Apple Music

Telewizory LG od teraz z obsługą Apple Music

Właściciele telewizorów LG mogą czuć się naprawdę docenieni. Od 15 listopada użytkownicy wielkich domowych ekranów koreańskiego producenta mogą skorzystać z 3 miesięcy subskrypcji usługi Apple TV+ bez opłat. Dwa dni później LG zapowiedziało dostęp z poziomu swoich telewizorów do muzycznej usługi firmy z Cupertino – Apple Music.

O pojawieniu się usługi w sklepie LG Content Store firma poinformowała na swoim profilu na Twitterze. Dzięki apce dedykowanej bezpośrednio na telewizor, posiadacze telewizorów LG stają się kolejną grupą użytkowników, którzy mogą korzystać z usługi firmy Tima Cooka bez potrzeby instalowania jabłkowej przystawki – Apple TV.

Dotychczas taką możliwość mieli użytkownicy telewizorów Samsunga, a także posiadacze konsol PlayStation 5 od Sony.

Jak podaje AppleInsider, producent nie określił w informacji, na których modelach telewizorów usługa może być zainstalowana. Można to sprawdzić poprzez stronę LG Content Store. Wystarczy zalogować się swoim kontem LG, a następnie sprawdzić na stronie czy w zakładce zgodności aplikacji nasz telewizor wyświetlany jest jako wspierany.

Telewizory LG od teraz z obsługą Apple Music

O Apple Music

Apple Music to usługa streamingu audio zaprezentowana przez Apple w czerwcu 2015 roku. W cenach – kolejno – 9,99 złotych, 19,99 złotych oraz 29,99 złotych za subskrypcje studencką, indywidualną i rodzinną, oferuje dostęp do katalogu ponad 90 milionów utworów, dostępnych w formatach bezstratnych oraz dźwięku przestrzennym bez dodatkowych opłat.

Bezpośredni konkurent Spotify w wielu krajach, w tym w Polsce. W 2021 roku wprowadzono obsługę strumieniowania utworów w bezstratnym formacie ALAC, a także możliwość odsłuchu w systemie Dolby Atmos.

Platforma jest oferowana na wszystkich urządzeniach Apple, można z niej skorzystać w wersji webowej lub pobrać jako dedykowaną aplikację m.in. na systemy Android, Windows, głośniki Sonos, Amazon Alexa, telewizory Samsunga i LG oraz konsolę PlayStation 5.

Usługę można sparować z innymi usługami Apple w ramach subskrypcji Apple One celem uzyskania jednej, niższej ceny za wszystkie usługi w pakiecie.