Apple TV+

Apple TV+ już dostępne na Google TV

Apple TV+ pojawia się na kolejnej platformie. Amerykańska firma dąży do tego, aby jak największa ilość osób była w stanie skorzystać z jej serwisu streamingowego. Tym razem wspomniana usługa będzie dostępna dla posiadaczy sprzętów oraz przystawek opierających się o oprogramowanie Google TV.

Jeśli korzystacie z urządzenia pracującego pod kontrolą Google TV, dziś jest pierwszy dzień, w którym będziecie mogli na nim uruchomić serwis streamingowy Apple TV+. Oznacza to, że amerykańska firma z Mountain View wprowadza rozwiązanie także na przystawki Chromecast. Tym samym, Android TV może odsunąć się nieco w cień, oferując swoim użytkownikom nieco mniejszy wybór rozrywkowych aplikacji.

Apple TV+ trafia na Google TV

Aby znaleźć aplikację Apple TV+ na Chromecast, należy przejść do karty Aplikacje lub po prostu wykorzystać zakładkę „Dla Ciebie” za pomocą kontrolera. Oczywiście należy pamiętać, że do uruchomienia samego serwisu jest wymagana uprzednio opłacona subskrypcja. W przyszłości, Google TV, we wszystkich regionach świata, będzie dodawało rekomendowane multimedia znajdujące się na Apple TV+ do ekranu głównego wyświetlanego po uruchomieniu urządzenia.

Na ten moment to rozwiązanie zostało ograniczone jedynie do sprzętów od Sony oraz TCL. Google zaznaczyło, iż kolejni producenci pojawią się w „najbliższych miesiącach”.

Wychodzi na to, iż Apple TV+ jest już dostępne na wszystkich najważniejszych platformach – także na poszczególnych telewizorach niekorzystających z oprogramowania Google TV. Amerykańska firma zrobi wszystko, aby dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych, nowych abonentów, którzy będą zainteresowani usługą.

No cóż, konkurencja nie śpi.