Apple TV tvOS
(fot. oiot.pl)

Przystawki Apple TV i głośniki HomePod otrzymały aktualizacje

Jeśli pod telewizorem masz Apple TV lub na półce ustawiłeś HomePoda, to mamy dla Ciebie ważną wiadomość. Firma z Cupertino udostępniła aktualizacje systemów operacyjnych i z co najmniej jednego ważnego powodu naprawdę warto je pobrać.

Nowe wersje systemów operacyjnych

Użytkownicy iUrządzeń otrzymali sporą dawkę aktualizacji do systemów operacyjnych – Apple udostępniło iOS 15.5, iPadOS 15.5, watchOS 8.6, macOS 12.4, a także tvOS 15.5 i HomePod Software 15.5. Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że żadna z tych wersji nie przynosi większych zmian. Obecnie zespół firmy pracuje nad dużymi wydaniami systemów operacyjnych, które zostaną zaprezentowane na najbliższej konferencji WWDC.

Mimo iż aktualizacje nie przynoszą znaczących zmian, to warto się nimi zainteresować i pospieszyć się z ich instalacją. Powód jest bardzo prosty – każda z wymienionych wyżej nowych wersji oprogramowania zawiera poprawki bezpieczeństwa.

Zacznijmy od aktualizacji do Apple TV. Nowa wersja tvOS przynosi udoskonalenia i wspomniane przed chwilą poprawki bezpieczeństwa. Nie otrzymujemy żadnych znaczących nowości, które miałyby wpływ na korzystanie z przystawek z Cupertino.

Apple HomePod Mini fot. oiot.pl
Apple HomePod Mini (fot. oiot.pl)

Co natomiast słychać w świecie HomePoda? W najnowszej wersji oprogramowania także niewiele. Aktualizacja HomePod Software 15.5 – jak podaje Apple – przynosi ogólne ulepszenia wydajności i stabilności. Sugeruje to, że zmiany wprowadzono „pod maską”, aby wyeliminować zgłoszone problemy i ewentualnie załatać luki bezpieczeństwa.

Zarówno tvOS 15.5, jak i HomePod Software 15.5, dostępne są już do pobrania na wszystkich wspieranych przystawkach i głośnikach. Możemy zaczekać na wyskoczenie komunikatu o dostępności aktualizacji lub pobrać je ręcznie.

Zestaw Mixed Reality coraz bliżej?

Skoro już poruszyliśmy temat nowych wersji systemów operacyjnych, to warto wspomnieć o iOS 16, który ma zapowiadać wprowadzenie okularów rzeczywistości mieszanej od Apple.

Jak informuje Mark Gurman, znany z ujawniania planów Apple, wersje beta iOS 16, rozwijane pod nazwą kodową Sydney, pełne są odniesień do zestawu MR i jego współpracy z iPhonem.

Niestety, nie oznacza to, że okulary MR zostaną zaprezentowane w czerwcu podczas konferencji WWDC – Gurman taki scenariusz określa mało prawdopodobnym. Niewykluczone, że pojawią się one podczas głównego cyklu życia iOS 16, który potrwa do wydania iOS 17.

Możliwe jednak, że Apple będzie wprowadzać zmiany „pod maską”, wewnętrznie testując zestaw MR i przygotowując do niego iPhone’y, ale potencjalni klienci będą musieli poczekać jeszcze dłużej. W końcu pełne wdrożenie wszystkich niezbędnych rozwiązań może nastąpić później niż cykl życia iOS 16.