the-key-v2
the-key-v2

Powstało ułatwienie dla osób, które często kopiują i wklejają dane

Rok temu, 1 kwietnia, czyli dokładnie w Prima Aprilis, firma Stack Overflow, przy współpracy z producentem klawiatur mechanicznych Drop on The Key, zaprezentowała dość nietypową 3-klawiszową klawiaturę, której zadaniem jest kopiowanie i wklejanie tekstu. Jej cena sięgała około 30 dolarów i początkowo traktowano ją jako primaaprilisowy żart niż coś realnie użytecznego. Finalnie sprzedano aż 10000 sztuk gadżetu. Po roku możemy zobaczyć jego kontynuację pod nazwą The Key V2. Co zostało ulepszone?

The Key V2 – trzy przyciski z podświetleniem RGB

W The Key V2 mamy do czynienia z dwupunktowym podświetleniem LED RGB, znajdującym się po przeciwnych stronach przeźroczystej, akrylowej obudowy, którą tu zastosowano. W poprzedniej edycji nie przepuszczała ona światła.

Dodatkowo wyposażona została w łatwo wymienne przełączniki mechaniczne oraz wypinany przewód USB. Wydaje się, że producenci chcą rozszerzyć swoją grupę docelową finalnych odbiorców o graczy, jednak czy funkcja kopiuj i wklej jest w ogóle przydatna w grach?

the-key-v2
The key V2

Ulepszona wersja The Key V2 dostępna w limitowanej ilości

Tak jak poprzednim razem, tutaj także producent planuje wypuścić na rynek ograniczoną liczbę sztuk produktu. Będzie ich 4900, a do kupienia będą w sklepie Drop. Jeśli chodzi o cenę gadżetu, to pozostaje ona na tym samym poziomie i wynosi 29 dolarów. Dostępność planowana jest na lipiec 2022 roku.

Warto wspomnieć, że część dochodu ze sprzedaży The Key V2 ma zostać przeznaczona na rzecz digitalundivided, czyli organizacji non-profit, zajmującej się pomocą kobietom o pochodzeniu afroamerykańskim i latynoskim, chcącym założyć własny biznes. Cel szczytny, tylko czy wspomniany wyżej produkt ponownie znajdzie chętnych nabywców?