wirtualna Madonna
wirtualna Madonna

Madonna i Beeple współpracują przy projekcie NFT. Jest… szokująco

W świecie sztuki zdarzały się dziwniejsze współprace, ale niewiele z nich trafiło na okładki gazet. Tym razem jednak sprawa wygląda inaczej, gdyż projekt, o którym piszemy, to wizualizacja całkowicie nagiej gwiazdy popu – Madonny. Koncepcja stworzenia, macierzyństwa i narodzin została zrealizowana jako model 3D w nowej serii NFT. Niektóre obrazy szokują, jednak w szczytnym celu pomocy organizacjom non-profit.

Wizualizacja nagiej Madonny w Metaverse

Kilka dni temu piosenkarka znana ze swoich szokujących teledysków, wydała własną serię NFT, zatytułowaną „Matka stworzenia”. W jej skład wchodzą trzy cyfrowo renderowane filmy, które przedstawiają gwiazdę jako nagą kobietę 3D rodzącą florę, faunę oraz technologię. Zaprezentowane dzieła są wynikiem wieloletniej współpracy z Mikem Winkelmannem, artystą cyfrowym, znanym pod pseudonimem Beeple.

To była niesamowita podróż, łącząca intelektualny koncept z emocjonalną historią, dając początek sztuce. Chciałam zbadać koncepcję stworzenia, nie tylko tego, jak dziecko wkracza do świata przez pochwę kobiety, ale także tego, jak artysta daje początek kreatywność.

Powiedziała Madonna w komentarzu do projektu „Mother of Creation”.

Jednominutowe animacje przedstawiają ciało Madonny z wyglądu trochę przypominające słynną lalkę Barbie, które rodzi drzewo w laboratorium, motyle w mieście w stylu Mad Maxa i mechaniczne stonogi w bujnym ogrodzie. O co w tym wszystkim chodzi?

Jest szokująco, bardzo realistycznie i… charytatywnie

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to oczywiście (przeważnie) chodzi o pieniądze. Tym razem też, jednak nie dla samej artystki. NFT Madonny i Beeple będą wystawiane na aukcje charytatywne za pośrednictwem internetowej platformy SuperRare, zajmującej się sprzedażą cyfrowych dzieł. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany trzem organizacjom non-profit:

  • Pierwsza z nich to Fundacja Miasto Radości, wspierająca ofiary przemocy w Demokratycznej Republice Konga; 
  • Black Mama’s Bail Out, zapewniająca fundusze na kaucję dla czarnoskórych matek, które przez swoje życiowe wybory trafiły za kratki, oraz
  • Fundacji Głosy Dzieci, pomagającej kobietom i dzieciom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Oczywiście każda z tych organizacji została wybrana przez samą Madonnę.