aqara camera hub g3 mars exploration edition
(źródło: HomeKit News)

Aqara Camera Hub G3 Mars Exploration – monitoring domu w kosmicznym wydaniu

Dzień singla, obchodzony w Chinach 11. listopada, jest dniem zakupowego szaleństwa na skalę porównywalną do Black Friday. Z tej okazji producenci sprzętów prezentują wiele nowych produktów lub odświeżają te już obecne na rynku. Nie inaczej jest w przypadku marki produktów smart home, Aqara, która wydała limitowaną edycję swojej inteligentnej kamery do monitoringu domowego.

Kosmonauta na straży domu

Camera Hub G3 Mars Exploration to nic innego, jak nieco inaczej wyglądająca wersja obecnej już na rynku kamery do monitoringu domu, którą Aqara zaprezentowała kilka miesięcy temu. Trzeba jednak przyznać, że ta zmiana wyszła urządzeniu na dobre. Przypominająca małego astronautę kamera jest upamiętnieniem tegorocznego lądowania chińskiego łazika Zhurong na powierzchni Marsa.

Wspomniana wersja kamery G3 jest edycją limitowaną, która z pewnością przyciągnie kolekcjonerów tego typu gadżetów podczas chińskiego dnia singla. Produkt, oprócz zmienionego malowania, ma również „plecaczek”, który za pomocą magnesów przyczepia się do tylnej części urządzenia.

Jak przystało na tego typu edycję kolekcjonerską, całość zapakowana jest w specjalne, otwierane od góry pudełko z oryginalnym wykończeniem nawiązującym do Czerwonej Planety.

Z zewnątrz nowość, wewnątrz bez zmian

Poza czysto wizualnymi detalami, jest to wciąż ten sam produkt, który Aqara wypuściła na rynek w maju tego roku. Kamera oferuje więc możliwość nagrywania w 2K (2304 x 1296 pikseli), funkcję alarmu, możliwość zapisu nagrań na karcie pamięci, rozpoznawanie twarzy oraz gestów, śledzenie ruchu czy też opcję sterowania z wykorzystaniem pilota na podczerwień. Obiektyw kamery ma pole widzenia 110°, lecz jest w stanie się obracać, dzięki czemu zapewnia podgląd w 360°.

Urządzenie wspiera system Apple HomeKit (włączając w to opcję HomeKit Secure Video), lecz może być również sterowana z poziomu aplikacji producenta lub z wykorzystaniem Alexy bądź Asystenta Google.

Camera Hub G3 może również służyć jako hub w standardzie ZigBee 3.0, dzięki któremu może połączyć się nawet ze 128 innymi urządzeniami. Kamera wspiera również dwuzakresowe Wi-Fi 5, a kabel USB-C, wykorzystywany do jej zasilania, może także służyć do transmisji obrazu.

Edycja limitowana Mars Exploration jest obecnie dostępna wyłącznie w Chinach i nie wiadomo czy oraz kiedy miałaby trafić do Europy. Podstawowa wersja Aqara Camera Hub G3 kosztuje około 580 złotych.