Asystent Google

Asystent Google działa już na 50000 urządzeń Smart Home

W roku 2018 firma Google ogłosiła, że jej Asystent działa na ponad 400 milionach indywidualnych urządzeń – wliczały się w to jednak smartfony. Dopiero kilka miesięcy później otrzymaliśmy informację, że Asystenta wspiera 1000 producentów urządzeń inteligentnego domu, z łączną liczbą (poszczególnych modeli) urządzeń nieco powyżej 10 000.

Dwie wiosny później

Jak Google pisze na swoim blogu, przez dwa lata Asystent znalazł wiele nowych domów. Asystent działa już na ponad 50 000 żarówek, głośników, kamer monitoringu, a także innym sprzęcie Smart Home, od 5500 marek.

Asystent Google działa już na 50000 urządzeń Smart Home
Pokazuje to zwiększającą się popularność Smart Home / fot. AndroidPolice

Przez cały rok 2018, ilość wspieranych urządzeń wzrosła o 8500, a przez następne 24 miesiące – o ponad 40 000. Informacja ta była niespodziewana, gdyż spółka nie wypowiadała się na ten temat przez ponad 1,5 roku.

Przyszłość Asystenta

Kalifornijski gigant planuje ciągły rozwój inteligentnego pomocnika. Firma niedawno zainwestowała 450 milionów dolarów w Smart Home, przejmując udziały firmy ADT. To najlepszy czas na akcję – obecnie możemy zaobserwować wzrost sprzedaży inteligentnych urządzeń i kamer monitoringu.

Asystent Google działa już na 50000 urządzeń Smart Home
Google stawia na Asystenta także w najnowszym systemie Android 11 / fot. Voicebot

Następny cel? 100 000 urządzeń. Przy obecnym tempie, Google powinno osiągnąć go już w następnym roku. Być może firma zdecyduje się na niemałą celebrację.

Więcej wspieranych urządzeń oznacza więcej informacji zwrotnych, co tylko ułatwi rozwój Asystenta. Jest to jak perpetuum mobile, które nie planuje się zatrzymać.