Google ADT współpraca

Google inwestuje w smart home 450 milionów dolarów!

Firma Google postanowiła zainwestować znaczną sumę gotówki w rozwiązania inteligentnego domu. We współpracy z ADT opracują innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo domowników i zgromadzonego dobytku.

Google przejmuje udziały w ADT i ogłasza wspólny projekt

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Google nabyło 6,6% udziałów w ADT – amerykańskiej firmy produkującej inteligentne rozwiązania do zapewnienia bezpieczeństwa nieruchomości i jej lokatorom. Przeznaczona kwota 450 milionów dolarów, w zamian za niewielki udział w przedsiębiorstwie, może oznaczać tylko jedno – Google bardzo mocno wierzy w szybki i imponujący wzrost popularności rozwiązań inteligentnego domu, a co za tym, zysk z przeznaczonych na ten cel funduszy.

Sama inwestycja w ADT to jednak dopiero początek wspólnego projektu, w ramach którego firmy wymienią się technologiami i wspólnie zainwestują kolejne środki w rozwój nowatorskich rozwiązań.

Google Nest Kamera

Wielopłaszczyznowa współpraca

W ramach współpracy obydwie firmy zainwestują po 150 milionów dolarów w rozwój oferty produktowej, marketingu, technologie i szkolenia dla pracowników. Zyski z partnerstwa przedsiębiorstw mają być mocno odczuwalne zarówno dla pracowników i partnerów, jak i klientów ADT. Instalatorzy zyskają możliwość korzystania ze sprzętu Nest Hub Max oraz kompatybilnych kamer, a klienci (najprawdopodobniej) bezpłatny dostęp do usługi Nest Aware.

Dokładny cel kooperacji opisał, we wpisie na blogu Google, Rishi Chandra:

Celem jest, by użytkownicy otrzymywali mniej fałszywych alarmów, zyskali dostęp do większej ilości sposobów otrzymywania powiadomień i lepszego wykrywania potencjalnych zagrożeń wewnątrz domu i w jego najbliższej okolicy. Dostarczymy również rozwiązania, które sprawią, że codzienne czynności naszych klientów będą wygodniejsze, na przykład funkcję detekcji doręczanej paczki.

Rishi Chandra, Vice President and GM, Nest

Inwestycja Google w rozwiązania inteligentnego domu to z całą pewnością powód do radości dla wszystkich użytkowników tego typu udogodnień. Pieniądze z transakcji mogą istotnie przyczynić się do szybkiego rozwoju nowych technologii, a marketingowa potęga amerykańskiej firmy do popularyzacji rozwiązań smart home wśród nowych użytkowników.