Asystent Google
fot. Unsplash.com

Asystent Google zagra z Tobą na inteligentnym wyświetlaczu

Asystent Google doczekał się gier, które będą działać na inteligentnych wyświetlaczach. Od teraz użytkownicy będą mogli spróbować swoich sił w kilku tytułach.

Google chce, aby inteligentne wyświetlacze stały się nieco przyjemniejsze w użytkowaniu. Firma dodała kilka nowych gier, w które można zagrać z samym Asystentem. Wśród tytułów znalazła się gra Jeopardy! dla fanów ciekawostek, Who Wants to be a Millionaire, czyli klasyczni Milionerzy oraz Trivia Crack. Oprócz tego, każdy z posiadaczy inteligentnego ekranu może zagrać w nowe gry słowne oraz te, które polegają na rysowaniu.

Asystent Google
Asystent Google zagra w gry z użytkownikiem

Google stawia na rozrywkę

Do tej pory Asystent Google potrafił grać w kilka gier głosowych. Wystarczyło wypowiedzieć stosowną komendę, aby skorzystać z tego typu funkcji. Amerykańska firma postanowiła jednak pójść o krok dalej i chce wykorzystać inteligentne wyświetlacze oraz swojego Asystenta do połączenia interakcji głosowej wraz z dotykaniem wyświetlacza.

Do końca roku firma z Mountain View ma zamiar wypuścić jeszcze więcej gier, w które będzie mogła zagrać każda osoba posiadająca inteligentny wyświetlacz ze wsparciem dla Asystenta Google.

Praca z programistami trwa

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Asystent Google doczeka się dużych zmian. Amerykańska firma pracuje na bieżąco z programistami nie tylko nad tworzeniem kolejnych gier, w które będzie można zagrać samemu lub z przyjaciółmi, ale również nad łatwiejszym tworzeniem aplikacji oraz innych rozwiązań dla sprzętów wspierających Asystenta.

Google nie poinformowało czy nadchodzące gry związane z Asystentem będą działały na sprzętach innych niż te od marki Nest. Nie wiadomo więc czy rozszerzanie możliwości Asystenta będzie ograniczone czy też wraz z czasem osoby posiadające urządzenia innych marek doczekają się opisywanej nowości.

Biorąc jednak pod uwagę ambicje Google w kontekście swojej sztucznej inteligencji oraz jej implementacji można założyć, że tak właśnie się stanie.