Asystent Google pozbywa się dymków. Będzie znacznie bardziej czytelnie
fot. Google

Asystent Google pozbywa się dymków. Będzie znacznie bardziej czytelnie

Z asystentami głosowymi, co do zasady, komunikujemy się przy pomocy mowy. Czasem jednak zachodzi konieczność prezentacji rezultatu wydanego polecenia na wyświetlaczu. Co zrobić, by było on przedstawiony możliwie jak najbardziej czytelny? Google wymyśliło pewien sposób, który wydaje się być wystarczająco skuteczny.

Dotychczas interakcja z Asystentem Google przypominała nieco konwersację w jednym z komunikatorów internetowych. Uzyskane rozwiązania prezentowane były w formie dymków, zupełnie tak, jak czaty ze znajomymi. W praktyce nie było to jednak rozwiązanie optymalne – sam dymek zajmował sporą powierzchnię ekranu, co wymuszało zastosowanie bardzo małej czcionki. W praktyce przekładało się to na niezadowalającą czytelność generowanych komunikatów.

Postanowiono rozprawić się z problemem na dobre.

Żegnajcie dymki, witaj przejrzystości

W miejsce dotychczasowych dymków pojawiły się duże, nieograniczone żadnym dodatkowym obiektem komunikaty. Czysty tekst, czarno na białym.

Na pierwszych zrzutach ekranu wygląda to znacznie lepiej, niż do tej pory. Wszystko widać nawet bez konieczności powiększania miniatury. Rzućcie okiem:

Standardowo, zmiana będzie udostępniana sukcesywnie, wraz z aktualizacją aplikacji Google na smartfonach z systemem Android.

Podoba się Wam ta zmiana? Moim zdaniem jest naprawdę bardzo przydatna.