Roku będzie produkować urządzenia smart home. Amazon i Google mają powody do obaw?

Roku będzie produkować urządzenia smart home. Amazon i Google mają powody do obaw?

Wszystko wskazuje na to, że na rynku rozwiązań inteligentnego domu już wkrótce pojawi się nowy gracz, znany dotychczas z produkcji sprzętu nieco innej kategorii. Roku, bo właśnie o nim mowa, będzie chciało zagrozić interesom największych.

Jest wiele źródeł, z których możemy poznać plany na przyszłość poszczególnych przedsiębiorstw. Można uważnie śledzić informacje prasowe, komunikaty przeznaczone dla inwestorów czy zasięgnąć języka bezpośrednio u osób odpowiedzialnych za dany projekt. Można również starać się pozyskać nieoficjalne informacje, tworząc jedną z tysięcy technologicznych plotek.

Innym rozwiązaniem jest śledzenie poczynań firm na rynku pracy i tego, kogo szukają w danym momencie. Właśnie dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Roku ma zamiar produkować inteligentne urządzenia.

Z TP-Link do Roku

Za rozwój działu smart home Roku odpowiedzialny będzie pozyskany z TP-Link Kasa Damir Skripic. Nie da się ukryć, że postawiono przed nim niezwykle trudne zadanie zbudowania całego, nowego działu firmy od końca. Pytanie tylko, co producent tanich przystawek do telewizora ma zamiar robić na rynku smart home? O ile nieoficjalne informacje się potwierdzą – chce walczyć z najlepszymi!

Roku fot. Roku
fot. Roku

Kolejny asystent głosowy w drodze?

Jeśli w krążących w zagranicznych mediach pogłoskach jest ziarenko prawdy, Roku pracuje nad urządzeniem, które zaoferuje dostęp do autorskiego asystenta głosowego. Co ciekawe, firma już teraz udostępnia głosową obsługę swoich produktów, jednak pilot do telewizora czy przystawki, to zupełnie inna, zdecydowanie mniej zaawansowana technologia niż typowy, wszechstronny asystent głosowy.

Na efekty rozszerzania działalności Roku jeszcze chwilę poczekamy. Tymczasem możemy się zastanowić, jak myślicie, jest jeszcze na rynku miejsce dla kolejnego zawodnika?