Google Nest Hub 2 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Google Nest Hub 2 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Asystent Google: rodzinne nowości na Dzień Matki

Asystent Google, zwłaszcza ten działający na inteligentnych głośnikach i ekranach Nest chce być od teraz jeszcze bardziej pomocny rodzinie. Okazją do tego, by wprowadzić nowości, stał się nadchodzący Dzień Matki.

Dzień Matki, w polskim kalendarzu, przypada na 26 maja. W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest nieco wcześniej, bo już 9 maja. Z tej właśnie okazji firma Google postanowiła wprowadzić kilka zmian w swoim asystencie głosowym, by ten stał się jeszcze bardziej przydatnym narzędziem w codziennym funkcjonowaniu rodziny.

Broadcast nie tylko na głośnikach

Jedną z ciekawszych funkcji Asystenta Google jest Broadcast. To odpowiednik interkomu znanego z ekosystemu Apple i głośników HomePod, pozwalający na komunikację między inteligentnymi głośnikami rozlokowanymi wewnątrz tego samego domu. Dzięki aktualizacji, komunikaty skierowane do głośnika będzie można odebrać również na smartfonach z systemem Android czy iOS.

Cóż, teraz już nikt się nie wyprze, że nie słyszał o ciepłym obiedzie na stole czy konieczności pomocy w jednaj z prac domowych.

Rodzinny budzik w kilku językach

Inną, ciekawą funkcją Asystenta Google, dostępną w rozwiniętych krajach jest Family Bell czyli rodzinny budzik. Może on przypominać domownikom o codziennych obowiązkach czy zadaniach i pilnowaniu planu dnia. Do tej pory dostępny był jednak wyłącznie w języku angielskim. Teraz, dzięki aktualizacji, działa również w języku holenderskim, francuskim, niemieckim, hindi, włoskim, japońskim, koreańskim, portugalskim i hiszpańskim.

Jeszcze więcej rozrywki

Kolejna nowość w Asystencie Google skierowana jest do najmłodszych użytkowników. Są to mini gierki, w które można zagrać w dowolnym czasie, oraz piosenki towarzyszące dzieciom w codziennych czynnościach, jak mycie zębów czy rąk. Trwają odpowiednio długo, by daną czynność wykonać dostatecznie dokładnie.

Wszystkim mamom z całego świata życzymy, oczywiście, wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, a wśród tego niech znajdzie się to, by dostępność usług i produktów Google w Polsce była dokładnie taka, jak w państwach zachodnich.