Asystent Google
fot. Google

Asystent Google pozwoli na tworzenie skrótów do wybranych akcji

Asystent Google doczekał się nowej funkcji, która nie tylko usprawni korzystanie z jego funkcji, ale również przyspieszy czynności wykonywane bezpośrednio na smartfonie.

Google od wielu lat ulepsza swojego Asystenta, jednak teraz Amerykanie dodali do pakietu funkcji bardzo przydatną nowość. Konkretniej chodzi o coś w stylu Skrótów, które zostały zaprezentowane przez Apple wraz z premierą iOS 13. Dzięki skrótom, Asystent Google będzie mógł szybciej wykonać zaprogramowaną uprzednio czynność. Na ten moment jednak nie ma co podskakiwać z ekscytacji – widać bowiem, że w przypadku firmy z Mountain View skróty w Asystencie dopiero zaczynają raczkować.

Asystent Google i skróty

Asystent Google już wcześniej oferował skróty, które pozwalały bardziej spersonalizować wybrane czynności. Tym razem funkcja powróciła w odświeżonym wydaniu i ma być nieco bardziej rozbudowana – zahaczy ona również o aplikacje, które są zainstalowane na smartfonie użytkownika.

Aby skonfigurować nowe skróty, użytkownik musi otworzyć ustawienia, które oferuje Asystent Google i przewinąć w dół listę posortowaną alfabetycznie, aby dotrzeć do odpowiedniej opcji. W zakładce „Przeglądaj” znajdziemy listę wszystkich kompatybilnych aplikacji oraz skrótów.

W przypadku Twittera jest to na przykład: nowy tweet, nowa wiadomość i opcja pozwalająca przejść do skrzynki odbiorczej niemalże od razu.

Skróty Asystenta Google można także delikatnie personalizować, tak aby móc korzystać z nich przy pomocy głosu.

Asystent Google
fot. AndroidPolice

Google poprawia informacje o żywieniu

Oprócz dodania nowych skrótów, Google poprawiło także informacje wyświetlane przez Asystenta w kontekście żywienia. Wcześniej istniały tylko trzy opcje: dieta bezglutenowa, wegańska oraz wegetariańska. Teraz użytkownicy mogą odrzucać lub zatwierdzać poszczególne składniki, tym samym wpływając na cały przepis. Całość finalnie pojawi się na karcie migawek.

Jak widać Google chce mocno uprościć korzystanie z Asystenta i tym samym przekonać do niego większą liczbę użytkowników. Skróty wraz z czasem powinny zacząć działać także po polsku.