Asystent
fot. Unsplash.com

Asystent Google teraz przypomni Ci o pracy… i o odpoczynku

Google wprowadza kolejną funkcję do Asystenta, o nazwie Workday. Ma ona ułatwiać i ulepszać nasze dni pracy (w tym roku często zdalnej). Czasem możemy zapomnieć nawet o odpoczynku – dlatego przypomni nam o tym wirtualny pomocnik.

Ostatnia deska ratunku

Funkcja Workday głosowo zaproponuje nam dokończenie projektu na czas, cogodzinną przerwę od komputera, a nawet szybki spacer. Google skupia się właśnie na tych małych rzeczach w ciągu naszego dnia – Asystent przypomni także o łyku wody i rozciąganiu.

Sposób działania funkcji / źródło: TheVerge

Będziemy mogli także dostosować częstotliwość i zawartość każdego powiadomienia. Funkcja ta trafi do wybranych użytkowników już w tym tygodniu – na razie tylko w języku angielskim. Szukajmy jej w ustawieniach rutyn Asystenta Google zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Philips Hue Bluetooth
Google ma także wiadomość dla posiadaczy inteligentnych żarówek / fot. oiot.pl

A to niespodzianka

Razem z tą wiadomością kalifornijskie przedsiębiorstwo ogłosiło wsparcie dla wielu nowych modeli inteligentnego oświetlenia. Już niedługo wszystkie żarówki, które możemy kontrolować przez Asystenta, będą obsługiwały funkcję Gentle Sleep & Wake, dotychczas ekskluzywną dla systemu Philips Hue.

Funkcja zadebiutowała już ponad rok temu / źródło: Twitter