Asystent

Nowa funkcja Asystenta Google – odtwarzanie podcastów przez Spotify

Już niedługo będziemy mogli odtwarzać podcasty z aplikacji Spotify przez Asystenta Google. Z nowego komunikatu szwedzkiej firmy dowiadujemy się, że funkcja ta będzie działała podobnie, jak obecnie już dostępne słuchanie muzyki przez Asystenta. Wystarczy powiedzieć „OK Google, odtwórz…”, a następnie nazwę wybranego podcastu na Spotify.

Integracja z Asystentem

Funkcja ta dostępna będzie również na inteligentnych głośnikach i wyświetlaczach Google. Wliczają się w to m.in. Nest Mini, Nest Audio i Nest Hub Max. Oczywiście, zobaczymy ją także na smartfonach.

Aby z niej skorzystać, będziemy musieli ustawić swój domyślny serwis odtwarzający podcasty jako Spotify – tak, jak teraz robimy to z muzyką.

Nowa funkcja Asystenta Google - odtwarzanie podcastów przez Spotify
Dotychczas funkcja ta działała tylko z muzyką / fot. Google

Nieokreślona data

Spotify mówi, że funkcja ta jest od dzisiaj dostępna w języku angielskim, lecz jedynie dla wybranych użytkowników. Z każdym dniem coraz więcej z nas będzie mogło z niej skorzystać, a wkrótce może zostać zaimplementowana nawet w Asystencie Google w języku polskim.

Asystent Google
Spotify chce stać się najpopularniejszą aplikacją do podcastów – to partnerstwo może w tym pomóc / fot. Google

To już druga z większych funkcji, które Spotify wprowadza w październiku. Na początku tego miesiąca szwedzka firma ogłosiła możliwość wyszukiwania piosenek na podstawie ich tekstu – na co wiele z nas czekało przez lata.

Spotify jest najpopularniejszą aplikacją do streamingu muzyki na świecie. Z nową aktualizacją może osiągnąć pierwsze miejsce także w strefie podcastów.