Baidu

Baidu ma zgodę na testy autonomicznych taksówek

Baidu nie ma zamiaru się zatrzymywać. Firma otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie testów swoich autonomicznych taksówek na ternie miasta Cangzhou. W ramach projektu Robotaxis ma wozić pasażerów bez konieczności udziału kierowcy.

Baidu, czyli chiński odpowiednik wyszukiwarki Google, która jak większość amerykańskich technologii oficjalnie nie jest dostępna w Państwie Środka, rozpoczęło testy swoich pojazdów autonomicznych jeszcze w 2020 roku.

Zgoda na testy autonomicznych taksówek pokazała tylko, gdzie swoje siły i pomysły chce kierować wspomniane przedsiębiorstwo.

Baidu rusza z testami autonomicznych taksówek

Firma Baidu jest gotowa przenieść swój rozwój autonomicznych pojazdów na wyższy poziom. Przedsiębiorstwo uzyskało zgodę na rozpoczęcie płatnych przejazdów autonomicznymi taksówkami w mieście Cangzhou w Chinach. Testy zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem 35 samochodów, w których zasiądzie kierowca, który zareaguje, gdyby eksperyment potoczył się niepomyślnie. 10 pojazdów zostanie dopuszczonych do jazdy bez kierowcy.

Chociaż Baidu nie jest pierwszą firmą, która rozwija swoje taksówki na terenie Chin,  marka chwali się, iż jako pierwsza będzie testowała swoje technologie komercyjnie. To także pierwszy przypadek, kiedy uzyskano zgodę na jazdę bez kierowcy. Poprzednie uprawnienia obejmowały tylko i wyłącznie samochody autonomiczne z kierowcą siedzącym za kierownicą.

Baidu testuje również swoje pomysły poza Chinami. Autonomiczne samochody marki poruszają się po ulicach amerykańskiej Kalifornii.