Bariera językowa może być pokonana dzięki AI (źródło: Pixabay)
Bariera językowa może być pokonana dzięki AI (źródło: Pixabay)

Dopada Cię bariera językowa? Babbel i AI mają na nią sposób

Bariera językowa już nie musi być problemem nie do pokonania. Platforma Babbel oraz sztuczna inteligencja mają wesprzeć użytkownika w budowaniu większej pewności siebie podczas rozmów w językach obcych.

Babbel jeszcze lepiej wspomoże naukę języka

Nauka języków obcych bywa trudna, więc zdarza się, że nie jesteśmy w stanie płynnie porozumiewać się z osobami z innych krajów. Nawet, jeśli opanujemy już podstawowe, a nawet nieco bardziej zaawansowane umiejętności, ciężko jest nam się przełamać i zderzamy się z barierą językową.

Platforma do nauki języków obcych, znana pod nazwą Babbel, ma jednak na to sposób. Serwis sięgnął po najnowsze technologie oparte o sztuczną inteligencję i wdraża dwie nowe funkcje do aplikacji. Dzięki nim użytkownik ma być bardziej pewny siebie podczas prowadzenia rozmów. Jak to działa?

Bariera językowa pokonana dzięki AI?

W ręce użytkowników platformy Babbel trafia nowa funkcja „Rozpoznawanie mowy”. Jej zadaniem jest zweryfikowanie wymowy oraz trafności wypowiadanych przez użytkownika słów. Za słuchanie użytkownika oraz przeprowadzenie analizy odpowiedzialny jest model sztucznej inteligencji, który korzysta z bogatej biblioteki plików audio.

System jest w stanie porównać próbki fonetyczne z głosem i słowami wypowiadanymi przez użytkownika. Aby uruchomić nową funkcję należy wyrazić zgodę na wykorzystanie mikrofonu przez aplikację Babbel. Z kolei podczas ćwiczeń wystarczy wcisnąć pomarańczową ikonę mikrofonu.

Kolejną ciekawą opcją są „Codzienne rozmowy”, które pozwalają na przeprowadzenie krótkiej rozmowy w języku obcym. Realizacja dialogów jest doskonałym sposobem na pokonanie problemu, jakim jest bariera językowa. Ćwiczenie to jest interaktywne, a przede wszystkim uczy użytkownika zwrotów przydatnych w życiowych sytuacjach. Uczeń może zostać na przykład poproszony o przedstawienie się, przeprowadzenie krótkiej rozmowy z przyjaciółmi z pracy czy zamówienie jedzenia.

Bariera językowa może być pokonana przez AI i Babbel
Funkcja „Codzienne rozmowy” (źródło: Babbel)

„Rozpoznawanie mowy” w polskiej wersji językowej jest już dostępne dla użytkowników uczących się języka angielskiego i niemieckiego na urządzeniach mobilnych z Androidem. Funkcja ta z czasem trafi także do posiadaczy sprzętów opartych o iOS. „Codzienne rozmowy” są już dostępne w polskiej wersji językowej zarówno dla systemu Android, jak i iOS.