Beesafe pomoże z likwidacją szkód. AI rozstrzygnie spory o roszczenia
Źródło: Materiał prasowy Beesafe

Beesafe pomoże z likwidacją szkód. AI rozstrzygnie spory o roszczenia

Kolizja jest jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego kierowcy. Późniejsze dopełnianie formalności również nie należy do najprzyjemniejszych i często kończą się zaniżoną kwotą odszkodowania. Beesafe zdecydował się wyciągnąć pomocną dłoń do osób, które muszą zgłosić szkodę.

Stłuczki i kolizje są codziennością na polskich drogach. Sytuacje te są niezwykle stresujące dla kierowców zarówno pod kątem samego zajścia, jak i późniejszego załatwiania formalności. Niestety, często mamy do czynienia z zaniżaniem kwot przez ubezpieczyciela, przez co nie jesteśmy w stanie naprawić auta wyłącznie z odszkodowania. Beesafe zdecydował się stworzyć aplikację, która pomoże nam wykonać poprawną wycenę w kilka minut.

Sztuczna inteligencja pomoże nam z wyceną

Beesafe zdecydował się pomóc kierowcom, którzy doznali szkody komunikacyjnej. Dzięki aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję firmy Tractable, jest możliwe wykonanie praktycznie całego kosztorysu szkód pojazdów i, co ważne, sporządzenie oferty wypłaty odszkodowania. Wszystko na podstawie zdjęć!

Nowatorski system po dodaniu zdjęcia będzie wykonywał szczegółową jego analizę, uwzględniając budowę uszkodzonego podzespołu. W kilka sekund otrzymamy szczegółową ocenę zniszczeń wraz z wyceną, która nie będzie musiała wymagać dalszej weryfikacji.

Tym samym w wielu przypadkach będzie można oczekiwać natychmiastowego otrzymania oferty odszkodowania, dzięki czemu zejdzie nam dużo stresu. System ma szansę zmniejszyć do niezbędnego minimum formalności związane ze szkodą i tym samym odciążyć ubezpieczycieli. Użytkownicy tym samym będą mogli szybciej skupić się na szukaniu mechanika, a tym samym skraca się również czas oczekiwania na odzyskanie auta po uszkodzeniu.

Beesafe zaprzęgło do pracy najnowocześniejsze rozwiązania

Sztuczna inteligencja Tracktable jest jednym z najlepszych systemów dostępnych na naszym rynku. AI ma możliwość głębokiego uczenia się (deep learning), a także możliwość uczenia się maszynowego (machine learning). Dzięki wgraniu do systemu milionów różnych zdjęć uszkodzeń, rys oraz defektów, algorytmy mogą się uczyć i zwracają uwagę na wiele detali, które mogłyby umknąć ludzkiemu oku bez dogłębnych oględzin auta na kanałku u mechanika. System jest tak skonstruowany, że może zostać wykorzystany przy uszkodzeniu każdego typu pojazdów.

Co ciekawe, poza samą wyceną, aplikacja Beesafe pozwoli również na zalecenie nam najlepszej metody naprawy. Dodatkowo w jednym miejscu będziemy mogli zarządzać całym procesem zgłaszania szkody, co również ułatwi nam życie.

Czy to oznacza, że rzeczoznawcy ubezpieczycieli będą niepotrzebni? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie, ponieważ nie wiadomo, jak na wyliczenia AI będą reagować agencje, które wypłacają odszkodowania. Prawdopodobne, że zwłaszcza na początku, analizy będą podważane i agenci będą przyjeżdżać i podważać wyniki sztucznej inteligencji. Mimo wszystko ta niezwykle nowoczesna metoda ma szansę w kilka minut rozstrzygnąć większość szkód chwilę, po zgłoszeniu zajścia.