Better Ai

Better Ai – Twój rodzinny asystent

Better Ai to nowy produkt firmy o tej samej nazwie. Można powiedzieć, że to taki rodzinny asystent. Serwis ten pomaga zapamiętać o wszystkim, o czym może zapomnieć duża rodzina – przypomina o nadchodzących wydarzeniach, dodaje nowy sposób komunikacji między jej członkami i oferuje zaawansowany kalendarz. W czym jeszcze może pomóc Better Ai?

Nowa propozycja

W skrócie, w nie za wielu rzeczach. Priorytetem firmy jednak nigdy nie była rywalizacja chociażby z Asystentem Google, lecz stworzenie nowej, dedykowanej platformy dla rodziców i dzieci. Jak powiedział Blair Stewart, założyciel firmy:

Stworzyłem Better Ai jako narzędzie służące do przejścia z technologii sterowanych przez użytkownika na 'technologie sterowane przez technologię’. Zbyt wiele aplikacji i ekranów zabiera nam życie, nic do niego nie dodając! Moją wizją jest pomoc rodzinom przez budowanie zaufanych, sprawdzonych i inteligentnych asystentów, których można zaprosić do domu w celu uproszczenia sobie życia i zachowania energii na ważniejsze w nim sprawy.

„I started Better Ai as a way to accelerate the transition of 'user-managed’ technology to 'technology-managed’ technology. Too many apps and too many screens are taking away from life, not adding to it! My vision is to help people and families by building a trustworthy, reliable and intelligent assistant that you can welcome into your home to simplify life and preserve mental energy for the more important things in life.”
Better Ai - Twój rodzinny asystent
Niektóre funkcje tego asystenta / fot. BetterAi

Co prawda, to prawda. Mogłoby się wydawać, że codziennie pojawia się w Sklepie Play nowa aplikacja typu kalendarz, zwykle – nic nie wnosząca. I w tym ma pomóc ten serwis. Zamiast pobierania kolejnych programów i zastanawiania się, czy na pewno są one najlepsze, system ten ma po prostu „działać”. Można więc powiedzieć, że Better Ai ma zachowywać się jak prawdziwy, ludzki asystent, przypominając o wszystkich wydarzeniach i zapewniając łatwą komunikację.

Better Ai?

Listę funkcji tego serwisu, a także najczęściej zadawane pytania, znajdziemy tutaj. Pamiętajmy jednak, że na razie działa on tylko w Stanach Zjednoczonych. Została nam jednak jedna ważna kwestia do omówienia. Better Ai jest dostępny tylko w formie miesięcznej subskrypcji, a jej koszt to, uwaga, uwaga… 8 dolarów. Czy to dużo? Dla osoby, która bardzo potrzebuje takiego systemu – nie. Ja chyba jednak zostanę przy Asystencie Google.

Być może, jeśli Better Ai okaże się sukcesem, a jego cena stanie się bardziej przystępna, dzięki zasadzie popytu, ten serwis zawita również do Polski. Jak na razie, kalendarze musimy pobierać sami.

Film przedstawiający Better AI / źródło: PRNewswire