BMW iDrive 8

BMW iDrive w nowej wersji. Wygląda jak z kosmosu

BMW zaprezentowało kolejną generację systemu informacyjno-rozrywkowego iDrive. Patrząc na rendery oraz materiały udostępnione przez producenta trzeba przyznać, że projekt wygląda, jak żywcem wyjęty z kosmosu. Co czeka na użytkowników, którzy zdecydują się z niego skorzystać?

BMW zdecydowanie chciałoby utrzymać pozycję lidera w dziedzinie tworzenia technologii informacyjno-rozrywkowych. Nowy system iDrive będzie implementowany, między innymi, do samochodów elektrycznych iX oraz i4.

Co w nim znajdziemy? Spójrzmy na film.

BMW iDrive 8 wygląda, jak z kosmosu

BMW iDrive 8 wykorzystuje system przetwarzania języka naturalnego, pozwala na sterowanie gestami czy też działa w oparciu uczenie maszynowe. Niemiecka firma chce w ten sposób połączyć pojazd i kierowcę w bardziej intuicyjny, osobisty i emocjonalny sposób. BMW chwali się również technologią Personal Assistant, która przy pomocy sztucznej inteligencji będzie pomagała we wszystkich zadaniach związanych ze sterowaniem pojazdu.

W BMW iDrive 8 asystent może pozwolić na sterowanie klimatyzacją, muzyką, ogrzewaniem, oświetleniem otoczenia oraz trybami jazdy. BMW chwali się, że jeśli osoba prowadząca powie na głos, że zimno jej w stopy, asystent samodzielnie zareaguje, zwiększając ogrzewanie w przestrzeni przeznaczonej na nogi. Co ciekawe, swojego asystenta w samochodzie będzie można nazwać – dokładnie tak, jak każdy lubi.

BMW iDrive 8

To, co moim zdaniem jest jednak najciekawsze w BMW iDrive 8, to technologia BMW ID. Pozwala ona na personalizowanie ustawień samochodu, a później korzystanie z nich w innych, kompatybilnych pojazdach. Kierowca będzie mógł po prostu załadować swój własny profil.

Wygląda na to, że iDrive nowej generacji na poważnie rzuca rękawicę konkurencji. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na wprowadzenie 8 generacji opisywanej technologii do pierwszych samochodów.