Cecotec logo

Cecotec – hiszpański producent AGD wkracza do Polski

Na rynku zaawansowanych sprzętów gospodarstwa domowego właśnie zrobiło się nieco bardziej tłoczno. Do Polski wkroczyła firma Cecotec, obecna w ponad 30 krajów Europy.

Rodzinna firma z bogatymi tradycjami

Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, Cecotec (wym. sekotek) to rodzinna firma założona w Walencji, obecna na rodzimym rynku od 1995 roku. Obecnie, w swojej ofercie, posiada ponad 750 produktów AGD. Cecotec chwali się dążeniem do idealnej równowagi między jakością a ceną, a hasłem firmy jest EVERYBODYTECH, wskazujące na konieczność tworzenia technologii dostępnych dla każdego.

Cecotec to szeroki asortyment produktów

Najbardziej rozpoznawalną linią produktową marki Cecotec jest Conga. Należą do niej roboty odkurzające i myjące, odkurzacze pionowe i roboty do mycia okien. Ich wyróżnikiem, na tle rynkowej konkurencji, jest wykorzystanie silników o sporej mocy oraz szeroka paleta akcesoriów dodatkowych, między innymi szczotek dedykowanych usuwaniu zwierzęcej sierści z dywanów.

W warstwie technologicznej, roboty Conga wyposażono w technologię inteligentnej nawigacji, obsługę z poziomu aplikacji mobilnej czy sterowanie głosowe za pośrednictwem asystenta Amazon Alexa.

Cecotec Conga
fot. Cecotec

Równie ciekawymi produktami są roboty kuchenne Mambo, oferujące ponad 30 funkcji, w tym gotowanie, gotowanie na parze, smażenie, mielenie, wyciskanie soków, siekanie czy zagniatanie ciasta, zapewniające możliwość przygotowywania nawet do czterech potraw w tym samym czasie, przy minimalnym nakładzie wysiłku użytkownika.

Roboty Mambo pojawią się w Polsce nieco później – w drugiej połowie 2021 roku. Przesunięcie w czasie wynika z konieczności opracowania książki kucharskiej i aplikacji towarzyszącej w języku polskim.

Cecotec Mambo
fot. Cecotec

Ofertę Cecotec uzupełniają konwencjonalne sprzęty AGD, takie jak ekspresy do kawy, żelazka, parownice do ubrań, wentylatory, klimatyzatory i inne, oraz drobne AGD, na czele z mikserami i blenderami.

Dostępność w Polsce

Produkty Cecotec z oficjalnej dystrybucji będzie można spotkać w sklepach internetowych, takich jak Morele, Media Expert, Max Elektro i al.to. Polski dystrybutor zapewnia, że wkrótce pojawią się również w innych, popularnych sklepach.