samsung logo
samsung (samsung.com)

Poznaliśmy cenę Samsunga JetBot 90 AI+. Tanio nie jest

Samsung Electronics, firma, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, zaprezentowała na targach CES 2021 nowego robota sprzątającego – JetBot 90 AI+. Chociaż połączenie interesujących rozwiązań technologicznych i sztucznej inteligencji przyciągnęło uwagę konsumentów już dawno, tak na informacje odnośnie ceny i dostępności urządzenia musieliśmy trochę poczekać. Na szczęście teraz wiemy już prawie wszystko.

Na temat specyfikacji technicznej pisała już Kasia w tym tekście, dlatego ja tutaj tylko przypomnę, że nazwała JetBota „kombinacją zaawansowanych czujników, systemu rozpoznawania obiektów i sztucznej inteligencji”. I rzeczywiście miała rację, co można zobaczyć też w cenie. Jak podaje portal Engadget, urządzenie kosztuje 1299 dolarów amerykańskich (cena dla konsumentów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady). Tak więc tanio nie jest, ale na ten moment JetBot 90 AI+ wydaje się rzeczywiście być wart tych pieniędzy.

Dostępność JetBot 90 AI+

Odnośnie ceny nie mamy więc jeszcze pełnej informacji, jednak dość łatwo wyliczyć, ile urządzenie będzie kosztować w Europie. Tymczasem w kwestii dostępności, sytuacja dalej jest dość skomplikowana. Zgodnie z informacjami na stronie producenta, osoby z USA i Kanady, które zdecydują się zamówić robota w przedsprzedaży, mogą liczyć na dostawę do 12 sierpnia bieżącego roku. Dostępność w Europie została określona na czerwiec, co oznacza, że daty dostawy będą wyglądać prawdopodobnie tak, jak w Ameryce. A co z resztą świata?

Tutaj okres dostępności został określony bardziej ogólnie na „jakiś czas” w drugiej połowie 2021 roku. Co oznacza, że konsumenci chociażby z Ameryki Południowej dalej nie do końca są pewni kiedy będą mogli przeznaczyć pieniądze na zakup nowego urządzenia do sprzątania.

Mamy nadzieję, że tak szybko, jak produkt pojawi się w Polsce, uda nam się go dostać i przygotować dla Was solidną recenzję. Bo, na papierze, JetBot 90 AI+ to prawdziwy majstersztyk.