ChatGPT (źródło: OpenAI)
ChatGPT (źródło: OpenAI)

ChatGPT z funkcją Mention. Pozwala dodać inne boty do rozmowy

OpenAI dodało kolejną funkcję do popularnego narzędzia sztucznej inteligencji. ChatGPT pozwala teraz na używanie opcji Mention, której zadaniem jest dołączenie innych modeli GPT do istniejącej rozmowy. Co oznacza to w praktyce?

Nowa funkcja dołącza do ChatGPT

Sztuczna inteligencja i coraz to nowsze narzędzia o nią oparte, zyskują na popularności. Od ponad roku w rękach użytkowników funkcjonuje ChatGPT, czyli jeden z najbardziej znanych botów AI, opracowany przez markę OpenAI. W ślad za nią ruszyli najwięksi giganci technologiczni, tacy jak Google czy Microsoft. To jednak nie oznacza, że firma przestaje dodawać kolejne opcje i aktualizacje do swojego chatbota.

ChatGPT zyskał dostęp do funkcji Mention. Polega ona na dodaniu innych botów do trwającej rozmowy. Oznacza to, że użytkownik jest w stanie rozwinąć dany temat za pomocą dowolnie wybranego modelu. Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy użyć znaku @ i wpisać nazwę pożądanego w danej chwili GPT.

Funkcja ta ma wiele praktycznych zastosowań. Możliwe jest na przykład dodanie CanvaGPT, podczas tworzenia obrazów, ulotek czy innych treści graficznych albo dodanie travelGPT, aby sztuczna inteligencja pomogła w zaplanowaniu wycieczki. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi ciągle przenosić się pomiędzy różnymi modelami, bo całość rozmowy gromadzona jest w jednym oknie, czyli w ChatGPT. Funkcja póki co działa w wersji beta, co oznacza, że nie każda osoba zyskała do niej dostęp.

Nauczyciel dostępny przez całą dobę

W świecie sztucznej inteligencji funkcjonuje także aplikacja TutorAI, którą można postrzegać jako nowego nauczyciela dostępnego przez całą dobę. Zadaniem systemu jest wspomaganie użytkownika w zrozumieniu trudnych zagadnień, zgłębianiu wiedzy czy nawet sprawdzaniu skuteczności nauki.

Po wejściu na platformę i zalogowaniu się wystarczy wpisać interesujący nas temat. Bot samodzielnie zaproponuje moduł obejmujący daną tematykę. Po wybraniu działu można rozpocząć pierwszą i kolejne lekcje. Dany temat można uprościć, zapoznać się z przykładami, a także rozwiązać test czy zadać dodatkowe pytanie.

(źródło: Tutor AI)
(źródło: Tutor AI)

Narzędzie TutorAI może upraszczać i wspomagać naukę, jednak póki co działa wyłącznie w języku angielskim. Jak wynika z informacji, trzy zapytania są bezpłatne, nie zostało jednak określone czy limit ten obowiązuje na liczbę wpisanych tematów czy lekcji. Możliwe jest także wykupienie konta Premium za 10 dolarów miesięcznie (około 40 złotych), aby lekcje były lepiej dopasowane i spersonalizowane dla danego użytkownika.