Chmura Google Cloud dostępna z każdego miejsca na świecie. Dzięki Starlink

Chmura Google Cloud dostępna z każdego miejsca na świecie. Dzięki Starlink

Firmy Google i SpaceX poinformowały o nawiązaniu ścisłej współpracy w zakresie udostępniania usług największym korporacjom z całego świata. Dzięki kooperacji, klienci Google zyskają dostęp do chmury Google Cloud z każdego miejsca na kuli ziemskiej.

Chcesz uciec gdzieś, gdzie nie ma internetu, by odpocząć od obowiązków zawodowych? Wykluczone!

Chmura Google Cloud to potężne narzędzie, z którego korzystają największe przedsiębiorstwa z całego świata. Potężne serwery pozwalają na błyskawiczne przetwarzanie i magazynowanie danych, kluczowe dla funkcjonowania współczesnych koncernów.

Dzięki współpracy ze SpaceX, dostęp do usług chmurowych możliwy będzie z każdego miejsca na kuli ziemskiej, a wszystko to za sprawą satelit Starlink, których już obecnie orbituje nad Ziemią ponad 1500 sztuk.

Dostęp do internetu z wykorzystaniem Starlink to zupełnie nowe możliwości nie tylko dla największych przedsiębiorstw, ale też instytucji rządowych i wszystkich tych, którzy pracują w niewielkich zespołach rozproszonych na sporym terytorium.

Szybkie Google Cloud w Starlink, jak to możliwe?

Współpraca Google i SpaceX zaowocuje umieszczeniem stacji naziemnych Starlink na terenie centrów danych Google. Dzięki lokalizacji na brzegu sieci, połączenie z Google Cloud będzie nie tylko szybkie i niezawodne, ale też bardzo bezpieczne.

Połączenie szybkiego, szerokopasmowego łącza Starlink o niskim opóźnieniu z infrastrukturą i możliwościami Google zapewnia globalnym firmom bezpieczne i szybkie połączenie z siecią, jakiego oczekują nowoczesne organizacje. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Google, by udostępniać takie możliwości firmom, organizacjom sektora publicznego i wielu innym grupom działającym na całym świecie.

Gwynne Shotwell, SpaceX