Porche i Holoride

Kosmiczny pościg w VR na tylnym siedzeniu Porsche

Długa jazda autem może być dość nudna i męcząca. I o ile kierowca nie powinien się w jej trakcie niczym rozpraszać, to jednak rozrywka dla pasażera siedzącego z tyłu jest już jak najbardziej mile widziana. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę marka aut Porsche, która zaprosiła do współpracy holoride i wspólnie szykują coś, dzięki czemu nie usłyszymy już z tylnego siedzenia: „daleko jeszcze? Bo mi nudno„.

Porsche i holoride odmienią jazdę na tylnym siedzeniu

Porsche rozpoczęło swój program pilotażowy, który na początek oceni, jakie jest zapotrzebowanie klientów na tego typu rozrywki, a także sprawdzi możliwości techniczne urządzeń. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to już niedługo każdy pasażer, siedzący na tylnym siedzeniu, otrzyma możliwość niezwykłej rozrywki – podobnie zresztą, jak w Audi.

Po założeniu zestawu słuchawkowego VR, użytkownik zostanie przeniesiony do świata wirtualnej rzeczywistości. Będzie to lot kosmiczny i niezwykle wciągający. Połączy fizyczne informacje zwrotne w czasie rzeczywistym wewnątrz poruszającego się pojazdu z wyświetlaną treścią. Zaskakujące wizualizacje dostosowane do ruchu auta oraz realistyczne efekty dźwiękowe to tylko niektóre z wymienionych cech charakterystycznych wspomnianej rozrywki.

Holoride wykorzystuje dane w czasie rzeczywistym, zaczerpnięte z jazdy Porsche Cayenne, czyli kierowanie, przyspieszanie i hamowanie. W ten sposób jest w stanie dostosować wrażenia użytkownika do aktualnego ruchu samochodu. To ma zaś pozytywnie wpłynąć na ograniczenie choroby lokomocyjnej, poprzez dopasowanie tego, co pasażerowie widzą i czują, praktycznie bez żadnych opóźnień.

Porche i Holoride
Porche i Holoride wspólny projekt fot. newsroom.porsche

Kosmiczny pościg w Porsche

Gra, którą proponuje holoride, jest Cosmic Chase, stworzona wspólnie z firmą Schell Games. Pasażerowie siedzący na tylnej kanapie Porsche zostaną przeniesieni na pokład statku kosmicznego. Będą wcieleni do grupy rekrutów tworzących Sojusz Ziemi, których zadaniem będzie walka z obcym Cymexem. Na pewno nie będzie nudno.

Współpracujemy z Porsche Cars North America, aby zapewnić pasażerom dreszczyk emocji związany z szybką jazdą w połączeniu z niezwykle wciągającym doświadczeniem VR.

Współpraca Porsche i holoride trwa od 2019 roku, kiedy to rozpoczęto wspólny projekt w ramach Startup Autobahn, największej europejskiej platformy innowacji.

Porche i Holoride
Porche i Holoride — Kosmiczny pościg