Cyberpunk 2077 VR mod

Cyberpunk 2077 trafi do wirtualnej rzeczywistości!

Jeśli marzycie, by zwiedzić Night City w wirtualnej rzeczywistości, to mam dla Was dobrą informację — znany modder Luke Ross pracuje już nad nieoficjalną modyfikacją VR do gry Cyberpunk 2077! Patrząc na poprzednie dokonania tego moddera, można się spodziewać, że jest na co czekać.

Cyberpunk 2077 – modyfikacja VR już w drodze!

Wykreowane przez CD Projekt RED miasto Night City, to z pewnością jedna z najciekawszych cyfrowych metropolii w grach wideo w historii całej branży. Nie dziwi więc, że tak wielu graczy chciałoby jeszcze bardziej „zatopić” się w tym cyfrowym świecie, przy pomocy gogli do wirtualnej rzeczywistości. Na całe szczęście, już niebawem będziemy mogli to zrobić, dzięki fanowskiej modyfikacji VR. Dobrze znany fanom wirtualnej rzeczywistości modder Luke Ross ogłosił, że już od jakiegoś czasu pracuje nad modyfikacją dodającą tryb VR do gry Cyberpunk 2077. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, nieoficjalny mod trafi w ręce graczy już w przyszłym miesiącu!

Niestety, na ten moment autor nie podzielił się w sieci żadnym filmem ani zrzutami ekranu swojej modyfikacji, jednak zakładać możemy (na podstawie chociażby poprzednich projektów Luke’a), że w modzie VR do Cyberpunk 2077 nie znajdziemy wsparcia dla kontrolerów ruchowych. Całość powinna więc przypominać coś na kształt oficjalnego trybu VR do Resident Evil 7, co najpewniej zadowoli większość fanów wirtualnej rzeczywistości — w końcu trudno oczekiwać więcej od darmowej modyfikacji.

Luke Ross — specjalista od modów VR do znanych gier

Warto w tym miejscu przybliżyć poprzednie projekty Luke’a Rossa. Autor ma już na swoim koncie modyfikacje do chociażby dwóch największych hitów Rockstar Games: Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2. Co ważne, oba mody stoją na naprawdę wysokim poziomie, co nie powinno być w sumie zaskoczeniem — dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu na Patronite, tworzenie modyfikacji VR stało się dla Luke’a Rossa pracą praktycznie na pełen etat.

Dlatego też ja jestem spokojny o jakość kolejnego moda od Luke’a. Tym bardziej, że jak sam autor wspomina, implementacja trybu VR w Cyberpunk 2077 była znacznie prostsza niż chociażby w przypadku trylogii gier Mafia. Wszystko przez to, że Cyberpunk 2077, w przeciwieństwie do np. Mafii III, jest grą z perspektywy pierwszej osoby, co znacznie ułatwiło pracę nad modem — choć trzeba zauważyć, że autorski silnik CD Projekt RED sprawił autorowi modyfikacji kilka problemów.

Przenoszenie „płaskich” gier w wirtualną rzeczywistość to temat mi niezwykle bliski, tak więc z dużym zaciekawieniem śledzić będę dalsze poczynania Luke’a Rossa. Obecnie w kategorii fanowskich modyfikacji VR, autor ten nie ma sobie równych, aczkolwiek w sieci znajdziemy też kilka innych ciekawych modyfikacji, jak chociażby Resident Evil 2R & 3R VR.