C by GE zmienia nazwę i prezentuje nowe produkty Smart Home
fot. GE Lightning

C by GE zmienia nazwę i prezentuje nowe produkty Smart Home

C by GE, marka znana z produkcji inteligentnego oświetlenia, zmienia swoją nazwę, a razem z tym prezentuje nową linię produktów dla Smart Home.

C by GE to teraz Cync

Zmiany tej można było się spodziewać, ponieważ GE w nazwie oznaczało firmę GE Lightning, które zostało sprzedane w maju 2020 roku do Savant Systems, luksusowej firmy z branży inteligentnych domów. Teraz możemy zobaczyć pierwsze efekty pracy pod nową banderą.

Pierwsze zmiany będziemy mogli zobaczyć w marcu w aplikacji GE, która otrzyma nowe możliwości. Nowa wersja programu pozwoli właścicielom inteligentnych żarówek na podgląd zmian koloru i jasności w ich domach poprzez robienie zdjęć ich pokoi w aplikacji. Pozwoli im to również na kontrolowanie nowych produktów Cync Smart Home, które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku.

Cync przedstawia nowe produkty dla Smart Home

Najbardziej popularnym, przynajmniej według Cync, nowym produktem z linii producenta ma być kamera wewnętrzna Cync Indoor Camera. Jest ona kamerą przewodową, która na pierwszym miejscu stawia prywatność użytkowników. Ma ona wbudowaną ręczną migawkę prywatności, która przesuwa się do góry i blokuje się w celu zakrycia obiektywu, a także wyłącza dźwięk. Na pokładzie znajdziemy także slot na kartę microSD, dzięki czemu możemy zapisywać nasze nagrania lokalnie, co może być kolejnym atutem dla użytkowników, którzy nie do końca ufają rozwiązaniom chmurowym.

Kolejnym produktem jest inteligentny kontroler prędkości obrotowej wiatraka sufitowego, nazwany Cync Fan Speed Smart Switch. Przy pomocy aplikacji mobilnej użytkownicy mogą sterować prędkością wentylatorów sufitowych z dowolnego miejsca w domu. Dzięki temu można ustawić obroty wiatraka na cztery różne prędkości, a także zaplanować, kiedy ma się on uruchomić, a kiedy wyłączyć.

Cync Fan Speed Smart Switch
fot. GE Lightning

Ostatnim z zapowiedzianych rozwiązań jest Smart Outdoor Plug. Jak sama nazwa wskazuje jest to inteligentna wtyczka zewnętrzna. Na swoim wyposażeniu ma dwa gniazdka zasilania i może być sterowana poprzez aplikację Cync, wykorzystując do tego Wi-Fi lub Bluetooth. Nie zapomniano także o pełnym wsparciu dla asystentów głosowych w postaci Amazon Alexa, Asystenta Google. Co ciekawe, GE Lightning wspomina o odporności swojego urządzenia na warunki atmosferyczne, jednak nie zostało to potwierdzone żadnym certyfikatem.

Produkty zostały opatrzone następującymi datami premier na rynku:

  • Smart Outdoor Plug – marzec 2021
  • Cync Indoor Camera – maj 2021
  • Cync Fan Speed Smart Switch – czerwiec 2021

Niestety oprócz dat premier na rynku konsumenckim nie poznaliśmy więcej szczegółów na ich temat, więc nie możemy potwierdzić ani ceny, ani także rynków, na których produkty te będą dostępne.

Zobacz także: