SmartThings Find

SmartThings Find – szybki sposób, by znaleźć urządzenia Samsung Galaxy

Samsung wprowadza usługę SmartThings Find, która ma pozwolić posiadaczom sprzętów z serii Galaxy szybciej zlokalizować ich urządzenia. Cała funkcjonalność będzie dostępna w ramach aplikacji SmartThings i wykorzysta do działania technologię Bluetooth Low Energy oraz UWB.

Samsung oficjalnie zaprezentował SmartThings Find – nowe rozwiązanie, które pozwoli na szybką lokalizację urządzeń z serii Galaxy. Całość będzie działała w oparciu o Bluetooth Low Energy oraz moduł UWB. Do wykorzystania SmartThings Find, użytkownicy będą potrzebowali także sprzętu z Androidem w wersji 8 lub nowszym. Koreańczycy twierdzą, iż dodatkowe rozwiązania w postaci map w rozszerzonej rzeczywistości mają przyspieszyć czas znalezienia produktów.

Samsung SmartThings Find, czyli znajdź szybciej swój sprzęt

Samsung zapowiada, iż użytkownicy będą mogli w szybki sposób lokalizować swoje urządzenia – zaczynając od smartfonów, tabletów, smartwatchy, a na bezprzewodowych słuchawkach kończąc. Sprzęt będzie mógł zostać odnaleziony niezależnie od jego lokalizacji w mieszkaniu lub najbliższym otoczeniu. Co ciekawe, SmartThings Find pozwoli znaleźć urządzenia nawet wtedy, kiedy będą one dostępne tylko i wyłącznie w trybie offline, poza siecią.

Urządzenie pozostające w trybie offline, przez około 30 minut, będzie wysyłało sygnał BLE, możliwy do odebrania przez pozostałe. Zgłoszenie zaginięcia przy wykorzystaniu funkcji SmartThings Find poskutkuje powiadomieniem serwera firmy Samsung o lokalizacji zgubionego urządzenia. Wszystkie dane, według Samsunga, są szyfrowane oraz chronione – lokalizacja sprzętów nie zostanie ujawniona osobom trzecim.

SmartThings Find

Jak skorzystać z tej funkcji?

Aktualizacja dla aplikacji SmartThings dla smartfonów oraz tabletów Samsung Galaxy jest już dostępna w Galaxy Store – wystarczy po prostu ją zainstalować, aby móc w pełni użytkować funkcjonalność SmartThings Find.

Z czasem Samsung będzie rozszerzał możliwości swojej aplikacji, pozwalając użytkownikom lokalizować również inne sprzęty, które nie należą do rodziny urządzeń Galaxy.