DALL-E 2
(fot. OpenAI)

DALL-E 2 otwarty dla wszystkich! Wygeneruj niemal dowolny obraz na podstawie tekstu

Ostatnio na popularności zyskały generatory obrazów, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Jedno z najlepszych narzędzi, czyli DALL-E 2, zostało właśnie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wystarczy się zarejestrować, ale należy pamiętać o ograniczeniach narzuconych przez twórców.

DALL-E 2 został otwarty dla wszystkich

Możliwości sztucznej inteligencji robią coraz większe wrażenie i coraz bardziej czuć jej wpływ na nasze życie. Warto odnotować, że z możliwości oferowanych przez różne algorytmy korzystamy na co dzień, przykładowo, gdy jesteśmy prowadzeni przez nawigację do celu. Tak, współczesne nawigacje starają się ustalić optymalną trasę, opierając się na sztucznej inteligencji.

Jak przed chwilą wspomniałem, w ostatnim czasie na popularności zyskały generatory obrazów AI, które na podstawie wcześniej przetworzonych danych i często milionów obrazów, potrafią wygenerować nową grafikę. Zazwyczaj wystarcza im opis podany przez użytkownika, a efekty są naprawdę imponujące – zobacz, co udało się stworzyć w Midjourney AI.

Jedno z popularniejszych narzędzi, czyli DALL-E 2, jest teraz dostępne dla każdego użytkownika. Wypada zaznaczyć, że wcześniej było ono udostępnione w ramach limitowanej wersji beta i konieczne było zapisanie się na listę oczekujących.

DALL-E 2
Przykładowe grafiki wygenerowane przez DALL-E 2 (fot. OpenAI)

Firma OpenAI, rozwijająca DALL-E 2, we wpisie na oficjalnym blogu pochwaliła się, że z ich usługi korzysta już 1,5 mln użytkowników, którzy każdego dnia generują aż 2 mln obrazków z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Trzeba przyznać, że liczby robią spore wrażenie, a w najbliższym czasie powinny zauważalnie wzrosnąć. Otóż z narzędzia może teraz skorzystać każdy zainteresowany – wystarczy się zarejestrować.

Jak rozpocząć zabawę z DALL-E 2?

Warto mieć na uwadze, że opisywany generator obrazów wciąż pozostaje w wersji beta i fazie testów. Mimo tego, potrafi on już dostarczyć naprawdę ciekawych i ładnych grafik, które jak najbardziej mogą zrobić spore wrażenie na każdym z nas.

Jeśli chcesz sprawdzić możliwości DALL-E 2, wystarczy przejść na stronę OpenAI i utworzyć konto użytkownika. Po rejestracji możemy już przystąpić do zabawy – wpisujemy tekst, a generator tworzy grafikę możliwie jak najbardziej zgodną z opisem.

Wypada zaznaczyć, że każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje na start 50 kredytów, które umożliwiają tworzenie obrazów. Dodatkowo z każdym następnym miesiącem bezpłatnie dodawanych jest 15 nowych kredytów. Jeśli jednak wykorzystamy limit, możemy dokupić nowe kredyty – ceny startują od 15 dolarów za 115 kredytów.