Google Nest Thermostat
Google Nest Thermostat | Źródło: Google

Bezpłatna wymiana niektórych termostatów Google Nest. Nawet po gwarancji

Wady fabryczne to niestety dość częsty przypadek we wszelakiej elektronice. Nawet tak duże firmy, jak Samsung, Apple czy Google, nie są w stanie w pełni pozbyć się wad fabrycznych z niektórych swoich urządzeń – jednak nie każda korporacja po ich wykryciu, potrafi tak się zachować, jak wymieniony przed chwilą Google.

Google wymienia popsute termostaty Nest

Google ogłosiło akcję wymiany niektórych części termostatów marki Nest. Chodzi dokładnie o Het Linki modelu Nest Learning Thermostat 3-ciej generacji, które – jak się okazuje – mają pewną wadę fabryczną. Wymiana urządzeń dotyczy Wielkiej Brytani, a także krajów europejskich, a transport będzie realizowany poprzez firmę BOXT i innych lokalnych przewoźników.

Google Nest Thermostat
Google Nest Thermostat | Źródło: Google

Google nie precyzuje dokładnie, o jaką awarię chodzi, ale redakcja portalu 9to5google zrobiła małe dochodzenie w tej sprawie i, jak się okazuje, urządzenia te po prostu nagle przestają działać. Co jednak w tym wszystkim najciekawsze to fakt, że Google w pełni pokrywa wszelkie koszty i w pełni za darmo wymienia swój wadliwy produkt.

Co szczególnie ważne to to, że Google obejmuje wymianą również urządzenia, których okres gwarancyjny dawno się już zakończył – brawo Google, tak powinno się postępować ze swoimi klientami!

Termostat Google? Nie kupisz go (oficjalnie) w Polsce

Niestety – jak to z niektórymi produktami Google bywa – termostaty Nest nie są oficjalnie sprzedawane w Polsce na stronie Google. W polskich elektromarketach (zarówno tych fizycznych, jak i internetowych) również trudno dostać Nest Learning Thermostat w rozsądnej cenie. Najłatwiej znaleźć je na polskim Amazonie, ale tu koszty wysyłki wynoszą prawie 200 złotych i na przesyłkę trzeba czekać prawie miesiąc – nie jest to więc jakaś bardzo kusząca oferta.

Pomimo tego jednak, z komunikatu Google można wnioskować, że ewentualni polscy użytkownicy termostatu Nest również mogą ubiegać się o wymianę.