Inteligentny grzejnik Xiaomi Mijia Smart Bath
Inteligentny grzejnik Xiaomi Mijia Smart Bath | Źródło: notebookcheck.net

Xiaomi nas ogrzeje. Oto Mijia Smart Bath – inteligentny grzejnik elektryczny

W naszych domach znajduje się już wiele inteligentnych urządzeń: oświetlenie, głośniki, kamery, czajniki, tostery, a nawet i szczoteczki do zębów. Czy więc powinny nas dziwić inteligentne grzejniki? Według Xiaomi — absolutnie nie.

Xiaomi Mijia Smart Bath – inteligentny grzejnik prosto z Chin

Inteligentne termostaty nie są dla nas niczym nadzwyczajnym, jednak same grzejniki, rzadko kiedy wyposażone są w jakiekolwiek „smart funkcje”. W przeszłości mogliśmy się już spotkać z podobnymi urządzeniami jak, chociażby z Perenio Joule, czyli z inteligentnym grzejnikiem na podczerwień, ale ten rodzaj sprzętu zawsze pozostawał niszą. Xiaomi ze swoim nowym produktem, spróbuje to jednak zmienić.

Grzejnik Mijia Smart Bath od Xiaomi montujemy na suficie, a wymiary urządzenia to 600 × 300 × 92,5 mm. Zasięg grzewczy to około 52 centymetry, zaś sama moc to aż 2400 W! W urządzeniu znajdziemy również lampę o mocy 1100 lumenów, co przekłada się na około 15 W mocy. Xiaomi proponuje, by grzejnik ten montować w łazience, choć oczywiście sam sprzęt możemy umieścić gdzie tylko chcemy.

Inteligentny grzejnik Xiaomi Mijia Smart Bath
Inteligentny grzejnik Xiaomi Mijia Smart Bath | Źródło: notebookcheck.net

Według Xiaomi grzejnik ten w zaledwie minutę, może podnieść temperaturę o aż 10 stopni. Urządzeniem sterować możemy na 3 sposoby: poprzez dołączony do zestawu pilot Bluetooth (oczywiście wodoodporny), przy pomocy aplikacji Mijia lub poprzez asystenta głosowego Xiaomi. Grzejnik ma nam pomóc, chociażby podczas suszenia się po kąpieli, ale i również do suszenia samej łazienki, jak i mokrych ubrań po praniu.

Cena i dostępność Xiaomi Mijia Smart Bath

Niestety na ten moment, Xiaomi Mijia Smart Bath nie jest dostępne w polskiej dystrybucji. Urządzenie kupić można tylko w chińskich sklepach internetowych, choć z racji sporych gabarytów grzejnika, jego wysyłka na teren Europy może być problematyczna, a już na pewno droga.

Xiaomi Mijia Smart Bath kosztować ma 499 juanów, czyli około 70 dolarów amerykańskich (ok. 350 złotych), a wysyłka urządzenia odbędzie się 1 października tego roku. Niestety na ten moment nie wiadomo, czy urządzenie będzie kiedykolwiek sprzedawane poza Chinami.