Perenio

Perenio Joule – inteligentny grzejnik na podczerwień z warstwą grafenu

Grzejniki na podczerwień, zwane również promiennikami podczerwieni, są interesującą alternatywą do tradycyjnego ogrzewania. Firma Perenio wprowadza na rynek nowy model takiego urządzenia, zwany Joule, który zaoferuje sterowanie przez telefon, ochronę przed dziećmi i niewielkie zużycie prądu.

Dlaczego podczerwień?

Na swojej stronie producent wymienia wiele zalet modelu Joule. Oprócz ekologicznych materiałów i eleganckiego wyglądu grzejnik ten ma także funkcje zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Dla przykładu, urządzenie samo wyłączy się, jeśli temperatura zasilacza przekroczy tę dopuszczalną. Z aplikacji mobilnej możemy też zablokować przycisk włączania, co ma zabezpieczyć urządzenie przed dziećmi (i vice versa).

Perenio Joule - inteligentny grzejnik na podczerwień z warstwą grafenu
Tak wygląda aplikacja mobilna / fot. Perenio

Producent przekonuje nas do wyboru promiennika podczerwieni zamiast tradycyjnego ogrzewania. Przy tym wspomina o niskim poborze energii (2,5 razy mniej w porównaniu do grzejników konwektorowych). Jednym z głównych punktów marketingowych jest też warstwa grafenu, która ma zapewnić równomierną dystrybucję ciepła. Oprócz tego, model Joule ma zachować naturalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

Perenio Joule - inteligentny grzejnik na podczerwień z warstwą grafenu
Zagnieżdżenie warstwy grafenu / fot. Perenio

Nade wszystko smart

Wieloma funkcjami tego urządzenia możemy sterować przez aplikację mobilną, niezależnie od odległości. Od zmieniania temperatury, przez włączanie i wyłączanie, aż do ustawiania harmonogramów działania – wygląda więc na to, że model Joule idealnie pasuje do definicji smart grzejnika. W innych sekcjach aplikacji znajdziemy też statystyki dotyczące naszego zużycia energii.

Oto mniejsze funkcje, które również oferuje nowy grzejnik Perenio:

  • inteligentny klimat – urządzenie nagrzeje mieszkanie na czas naszego przyjścia,
  • wbudowany żyroskop,
  • minimalistyczna obudowa, pokryta szkłem hartowanym,
  • czujnik temperatury,
  • łatwa instalacja na ścianie lub podłodze.
Perenio Joule - inteligentny grzejnik na podczerwień z warstwą grafenu
A tak prezentuje się tył urządzenia / fot. Perenio

Podsumowując, promiennik podczerwieni Joule może znaleźć dużą grupę zainteresowanych osób. Minimalistyczny projekt i inteligentne funkcje wyglądają naprawdę ciekawie. Na swojej stronie producent przygotował specjalną ofertę typu pre-order, w ramach której za urządzenie zapłacimy 129 euro, czyli prawie 600 złotych.

Oferta ta potrwa jeszcze zaledwie przez 3 dni. Później model Joule wróci do wyższej ceny 149 euro, co oznacza około 670 złotych. Więcej informacji znajdziemy na stronie Perenio, klikając tutaj.