Deezer tworzy program ze Sztuczną Inteligencją
Logo serwisu streamingowego Deezer

Darmowa muzyka z głośników Google i Nest, dzięki Deezerowi

Możliwość odtwarzania muzyki z inteligentnych głośników, co do zasady, wiąże się z koniecznością opłacenia miesięcznej subskrypcji u jednego z dostawców, najczęściej Apple Music czy Spotify. Deezer to pierwsza tego typu platforma, która udostępniła posiadaczom tego typu głośników (i ekranów) swoje treści nawet wtedy, gdy korzystają z darmowego wariantu usługi.

Za darmo pod zwykłymi warunkami

Jak działa darmowy Deezer na głośnikach Google i Nest? Dokładnie tak samo, jak na innych urządzeniach, na czele ze smartfonami czy komputerami osobistymi. Playlisty, których chcemy posłuchać odtwarzane są wyłącznie losowo, z przerwami na reklamy. Pozbycie się tych ograniczeń możliwe jest po wykupieniu jednego z płatnych planów.

Deezer Free na Google i Nest, jak skonfigurować?

Włączenie aplikacji Deezer jako domyślnego dostawcy muzyki dla głośników Google i Nest jest bardzo proste. Wystarczy w aplikacji Google Home wskazać, jako dostawcę muzyki, właśnie Deezer. Od tego momentu, przy pomocy komend głosowych wydawanych Asystentowi Google, możliwe będzie słuchanie muzyki właśnie z tego serwisu.

Coraz więcej Deezera na inteligentnych głośnikach

Ostatnie kroki platformy Deezer można traktować jako jednoznaczną deklarację tego, jak bardzo istotna dla firmy jest obecność na inteligentnych głośnikach. Dzięki ogłoszonej nowości, wkroczy na nie nawet wtedy, gdy użytkownik nie zdecyduje się na wykupienie płatnego planu.

Co ciekawe, to właśnie Deezer był pierwszą usługą dostępną w Europie, która pojawiła się na HomePodach od Apple, stając się alternatywą dla Apple Music. Pozostali gracze, mimo że Apple udostępniło stosowne rozwiązanie programistyczne już jakiś czas temu, nie zdecydowali się na ten krok.

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność inteligentnych głośników z wbudowanym asystentem głosowym, ten ruch może okazać się dla Francuzów bardzo opłacalny.