Jesteś studentem jednego z kierunków technicznych i nie możesz się doczekać powrotu zajęć dydaktycznych? A może po prostu interesujesz się tematyką sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego? Mamy coś specjalnie dla Ciebie – darmowe ebooki!
Kwarantanna i jak sobie z nią radzić?
Ostatnie tygodnie to dla bardzo wielu z nas prawdziwa próba cierpliwości i wytrzymałości. Jako, że w dalszym ciągu utrzymuje się wysokie ryzyko rozprzestrzenienia epidemii SARS-CoV-2, lepiej pozostać w domach i zająć się czymś, co nie wymaga przebywania na zewnątrz. Choć tygodnie społecznej izolacji wydają się ciągnąć w nieskończoność, warto wykorzystać ten czas konstruktywnie, na przykład, by powiększyć swój zasób wiedzy o wiele interesujących zagadnień.
A jeśli zdobywanie wiedzy, to najlepiej z książek. A że mamy XXI wiek i chcemy oszczędzać papier, najlepiej, gdyby były to ebooki. Jedno z wydawnictw właśnie postarało się, by wolny czas podczas majówki spędzanej w czterech ścianach wykorzystać jak najbardziej produktywnie – udostępniło darmowe ebooki!
Darmowe ebooki dla każdego!
Wydawnictwo Springer Nature to szwajcarsko-amerykańskie przedsiębiorstwo, zajmujące się publikacją literatury akademickiej oraz podręczników z wielu dziedzin. Publikuje również, głównie na potrzeby studiów, materiały dotyczące sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.
Jakiś czas temu, w wydawnictwie postanowiono udostępnić część ze swojego bogatego dorobku zupełnie za darmo i dla każdego – darmowe ebooki dostępne są na stronie internetowej wydawnictwa. Spośród kilkuset udostępnionych w ten sposób pozycji, redakcja Towards Data Science wybrała 65 pozycji dotyczących sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Pełna lista materiałów wyselekcjonowanych przez redakcję, dostępna jest tutaj.
Dla każdego coś interesującego
Wśród wybranych pozycji znajdują się takie tytuły jak Introduction to Deep Learning, Introduction to Artificial Intelligence czy Neural Networks and Deep Learning.Jest również sporo materiałów traktujących o statystyce, programowaniu w Python, analizie matematycznej, matematyce dyskretnej czy…Excelu. Słowem, niemal każdy zainteresowany nowymi technologiami znajdzie coś dla sobie. Ja, prawdę powiedziawszy, sam nie wiem, za co wziąć się najpierw, choć najchętniej przeczytałbym wszystko.
Jak zwykle w przypadku tego typu literatury stricte akademickiej, pewnym utrudnieniem może być fakt, że wszystkie dostępne pozycje są w języku angielskim, jednak to już po prostu standard, który można wykorzystać również do zwiększenia swoich umiejętności lignwistycznych.
Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pożyczyć udanej, owocnej nauki!