Python

Naucz się Pythona z darmowymi kursami Microsoft

Microsoft wypuścił właśnie dwa kursy do nauki Pythona – języka programowania, który jest najczęściej używany do tworzenia algorytmów Sztucznej Inteligencji. Może być to więc początek nowej kariery dla wielu z nas.

Jak ogarnąć węża

Te darmowe kursy są przeznaczone dla osób, które opanowały już podstawy języka Python. Jeśli jesteś początkującym programistą, dla Ciebie Microsoft przeznacza 44-częściowy kurs, który wypuścił ostatniej jesieni, omawiając strukturę i zasady języka od początku. Oczywiście, również za darmo.

Naucz się Pythona z darmowymi kursami Microsoft
Przykładowy kod w języku Python

Jeśli jesteś jednak gotów na podjęcie trudniejszego wyzwania, czekają na Ciebie dwa kursy, a każdy z nich ma około 3 godziny materiałów.

Pierwszy z nich, More Python For Beginners, to seria 20 filmów, podczas których omawiane są takie tematy jak funkcja lambda oraz dziedziczenie. Wow, to naprawdę trudne tematy.

Drugi kurs, nazwany Even More Python For Beginners: Data Tools to zestaw 31 wideo, które zagłębiają „ucznia” w praktyczne zastosowanie uczenia maszynowego i przetwarzania danych w języku Python. Korzysta się z popularnego środowiska online Jupyter Notebook, a nacisk kładziony jest na naukę bibliotek tego języka. Z doświadczenia wiem, że mogą być one bardzo przydatne.

Pierwszy odcinek pierwszego kursu ma już ponad pół miliona wyświetleń

Zarówno nowe, jak i ten jesienny kurs, prowadzą Christopher Harrison i Susan Ibach, programiści z firmy Microsoft. Jak sami napisali na blogu:

Chociaż nie zagłębimy się w rozmowy na temat wyboru algorytmów lub budowania modeli AI, pokażemy to, co z pewnością napotkacie na swojej drodze w przyszłości.

„While we’re not going to get into conversations about choosing algorithms or building models, we are going to introduce what you’ll use when you begin the journey.”

Python dla każdego

Na czas pisania, pierwsza część kursu została wyświetlona przez prawie 2 miliony osób. Popularność tego tematu nie może dziwić, gdyż programowanie (a szczególnie w tym języku) i przetwarzanie danych, np. Big Data, to jedne z dwóch najlepszych ścieżek zawodowych w dziale IT w tym momencie. W ubiegłym roku Python stał się drugim najpopularniejszym językiem programowania na GitHub, przeskakując język Java.

Na co więc czekasz? Zacznij naukę już dziś, klikając tutaj.