Darwin M2 (źródło: kickstarter.com)
Darwin M2 (źródło: kickstarter.com)

Darwin M2 – przenośny mikroskop cyfrowy dla ciekawych świata

Chcesz przyjrzeć się światu z bliska? Na ratunek przychodzi Darwin M2 – przenośny mikroskop cyfrowy, który stworzyła firma Beaver Lab. Z jego pomocą zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli odkrywać fascynujące mikroskopowe struktury. To narzędzie, które prostym sposobem ma wprowadzić użytkowników w świat nauki.

Mikroskop, który pokazuje więcej

Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz IPS. Dzięki niemu obrazy są wyjątkowo realistyczne i pełne żywych kolorów. A co najważniejsze — widziane rzeczy nie zmieniają kolorów, niezależnie od tego, pod jakim kątem na nie patrzymy.

W mikroskopie Darwin M2 nalazł się także wbudowany sensor, dzięki któremu użytkownik może robić zdjęcia w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i nagrywać filmy w jakości HD. Później będzie można je odtworzyć na komputerze czy laptopie, bez obawy o jej utratę. Dwa przyciski dotykowe na froncie ekranu zmniejszają ryzyko drżenia i ruchu, co ułatwia rejestrację ważnych momentów. Funkcja jednego dotknięcia jest szczególnie przydatna w badaniach naukowych, edukacji i innych dziedzinach, gdzie czas jest kluczowy i liczy się każda sekunda. To na pewno niezły dodatek, który daje możliwość jeszcze dokładniejszego badania mikroświata.

Darwin M2 (żródło: kickstarter.com)Darwin M2 (żródło: kickstarter.com)
Darwin M2 (źródło: kickstarter.com)

Mikroskop dla wszystkich

Założeniem producenta Beaver Lab było stworzenie mikroskopu, który będzie niezwykle prosty w obsłudze. I według przedstawionego opisu, wygląda na to, że cel został osiągnięty. Urządzenie ma być tak intuicyjne, że nawet mniejsze dzieci powinny szybko nauczyć się nim posługiwać. Co więcej, dodano w nim także opcję bezprzewodowego przesyłu plików na telefon, a nawet korzystania z mikroskopu na dwóch ekranach jednocześnie.

Obraz widziany przez mikroskop  (źródło: kickstarter.com)
Obraz widziany przez mikroskop (źródło: kickstarter.com)

Darwin M2 jest kompaktowy, a zatem powinien sprawdzić się wszędzie. Duża pojemność baterii (2500 mAh) ma zapewnić nawet 5 godzin nieprzerwanej obserwacji. Co więcej, podstawa jest wyposażona w baterię o pojemności 1800 mAh. Oba te elementy mogą kontynuować pracę podczas ładowania.

Firma oferuje mikroskop w przedsprzedaży na Kickstarterze. Oferta jest bardzo korzystna, gdyż jego cena wynosi 69 dolarów (około 276 złotych), czyli o 58% taniej, niż w normalnej sprzedaży.

Jeśli kampania zakończy się sukcesem, wysyłka Darwin M2 na całym świecie rozpocznie się już w sierpniu 2023 roku.