Moduł Logi AI Prompt Builder (źródło: Logitech)
Moduł Logi AI Prompt Builder (źródło: Logitech)

Przycisk AI w nowych myszkach Logitech ułatwi dostęp do ChatGPT

Logitech wprowadza na rynek nową funkcję w swoich myszkach i klawiaturach: dedykowane przyciski AI. Dzięki nim użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych możliwości sztucznej inteligencji ChatGPT od OpenAI bezpośrednio z poziomu swojego sprzętu. Jest to krok naprzód w interakcji między człowiekiem a komputerem, który może znacząco usprawnić codzienną pracę i komunikację.

Czym jest Logi AI Prompt Builder?

Firma stworzyła narzędzie o nazwie Logi AI Prompt Builder, które umożliwia korzystanie z bota bezpośrednio za pomocą myszy czy klawiatury. Jest ono dostępne bezpłatnie dla użytkowników systemów Windows i MacOS (w tym wypadku wymagany jest system macOS 12 lub nowszy). Dzięki dedykowanemu przyciskowi na nowych myszach oraz współpracy z oprogramowaniem Logi Options+, użytkownicy mogą niemal natychmiastowo uruchamiać zapytania i polecenia do ChatGPT, co otwiera nowe możliwości w zakresie efektywności pracy i personalizacji interakcji.

Narzędzie to pozwala na przekształcenie zaznaczonego tekstu, dostosowując go do preferowanego stylu, tonu, długości oraz złożoności odpowiedzi. Zawiera cztery gotowe szablony. Jeśli ustawienia domyślne nie są zadowalające, użytkownicy mogą tworzyć własne i niestandardowe, w tym generować obrazy, jeśli subskrybują płatną opcję. Aby zacząć, wystarczy wpisać lub po prostu wkleić konkretny fragment. Jest to szczególnie przydatne w pracy biurowej, edukacji czy podczas codziennego przeglądania internetu, gdzie szybkość i precyzja informacji mają kluczowe znaczenie.

Logi AI Prompt Builder (źródło: Logitech)
Logi AI Prompt Builder (źródło: Logitech)

Dostępność i cena myszy Logitech z przyciskiem AI

Nowa mysz Logitech Signature AI Edition Mouse z dedykowanym przyciskiem AI jest dostępna w przedsprzedaży na stronie internetowej producenta, póki co dla klientów USA. Jej cena wynosi 203 złote (49,99 dolarów), a wysyłka ma rozpocząć się 1 maja. Firma,

poinformowała również, że wspomniane wyżej narzędzie Logi AI Prompt Builder współpracuje z innymi urządzeniami marki, takimi jak Logitech MX, Ergo, Signature oraz Studio Series. Użytkownicy tych urządzeń będą musieli jednak ponownie przypisać klawisz lub przycisk, aby móc korzystać z nowych funkcji.

Signature AI Edition M750 (źródło: Logitech)
Signature AI Edition M750 (źródło: Logitech)

Opisane innowacje w postaci dedykowanych przycisków AI to przykład na to, jak technologia może być integrowana z codziennym życiem, czyniąc każde kliknięcie bardziej produktywnym i intuicyjnym.