DJI

DJI powołuje nowy zespół. Będzie pracował nad autonomiczną jazdą

Firma DJI rozpoczęła kompletowanie specjalnego zespołu pracowników, który będzie odpowiedzialny za rozwój technologii autonomicznych. Chińska marka umieściła w sieciach społecznościowych różne oferty pracy i zaczęła proces rekrutacji.

Według raportu BTTransport, chiński gigant technologiczny zatrudni inżynierów z różnych dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, jazda autonomiczna, oprogramowanie samochodowe czy przemysł samochodowy. Osoby zaznajomione ze sprawą dodały, iż DJI planuje również rozwijanie technologii automatycznego wspomagania kierownicy. Śmiało możemy więc dodać do portfolio firmy sensory LIDAR, które są obecnie kluczowym elementem pojazdów autonomicznych.

DJI kolejną firmą, która rozwija szeroko pojętą autonomiczność

W tej chwili DJI nie ogłosił w żaden oficjalny sposób swoich nowych posunięć oraz planów na przyszłość. Wygląda jednak na to, że Chińczycy od lat pracują nad opisywanymi technologiami, jednak dopiero teraz zdecydowali się utworzyć specjalną jednostkę, która będzie zajmowała się nimi w trybie na pełen etat. Różne firmy, poza DJI, ścigają się obecnie, aby zdobyć choć trochę rynku motoryzacyjnego w zakresie sprzedaży rozwiązań do pojazdów autonomicznych. Najlepszym przykładem takich działań jest chociażby Huawei, które nie tylko rozwija inteligentne akcesoria do samochodów, ale również poinformowało o chęci stworzenia inteligentnych dróg na terenie Chin.

DJI to marka, która zdominowała globalny rynek dronów ze swoim udziałem na poziomie około 69 procent. Firmy zajmujące się badaniami oraz analizami oszacowały w ostatnim czasie, iż całkowita wartość segmentu autonomicznego jest warta około 8,4 miliarda dolarów – i będzie tylko i wyłącznie rosnąć.