Dobre wiadomości od Plusa! Internet 5G (w końcu) będzie tańszy

Dobre wiadomości od Plusa! Internet 5G (w końcu) będzie tańszy

Oferty internetu mobilnego, zawierające w sobie możliwość korzystania z sieci 5G, nie należą do najkorzystniejszych cenowo. Krok w dobrą stronę właśnie postawił operator sieci Plus wprowadzając nowy, mniejszy, ale za to sporo tańszy abonament.

Z zapewnień Plusa wynika, że internet 5G oferowany przez tego operatora nie ma sobie równych. Ma się tak dziać, przede wszystkim, za sprawą wykorzystania wyższej częstotliwości niż pozostali (2600 MHz zamiast 2100 MHz) i rozbudowanej sieci w dużych ośrodkach miejskich, zwłaszcza w Warszawie.

Oczywiście, teoria teorią, a praktyka praktyką, niemniej, z przeprowadzonych przeze mnie, wstępnych testów wynika, że istotnie 5G w Plusie potrafi działać naprawdę bardzo szybko. Co prawda osiągniętym wynikom daleko do prędkości maksymalnej dla zastosowanej technologii (600 megabitów na sekundę) jednak wynik na poziomie 200 megabitów na sekundę (pobieranie) i 30 megabitów na sekundę (wysyłanie) to zdecydowanie bardzo dobre parametry, dorównujące tańszym opcjom internetu światłowodowego.

Ile to kosztuje? Dzięki nowej ofercie, nieco mniej.

Internet mobilny 5G już za 75 złotych w Plusie

W najnowszym cenniku, który w ofercie operatora zacznie obowiązywać od 19 lipca, pojawiła się nowa taryfa dla klientów indywidualnych. W jej ramach, za 75 złotych miesięcznie, abonent otrzyma paczkę danych o wielkości 250 gigabajtów, do wykorzystania również w technologii 5G. Pozostałe 2 warianty – 100 złotych za 500 gigabajtów i 200 złotych za 1000 gigabajtów, pozostają takie same.

Plus taryfy 5G

Podobną zmianę wprowadzono do oferty dla firm, gdzie za 75 złotych netto dostaniemy paczkę danych o wielkości 300 gigabajtów.

Po wykorzystaniu przyznanego limitu danych można nadal korzystać z internetu, z prędkością do 1 megabita na sekundę. Co istotne, koszt abonamentu internetowego można obniżyć dzięki programowi smartDOM. Klienci posiadający abonament głosowy za co najmniej 49,90 złotych mogą liczyć na 25 złotych rabatu.

Każda tego typu obniżka to bardzo dobra wiadomość. Dzięki nim, dostęp do sieci najnowszej generacji upowszechni się szybciej.