Doom 3 VR Edition na PlayStation VR

DOOM 3: VR Edition już dostępny na PlayStation VR. Jak prezentuje się ta nowa wersja gry?

Oryginalny Doom 3 przez swoją odmienną od poprzedników stylistykę, podzielił w swoją premierę graczy. Po latach tytuł ten wspominany jest raczej dobrze, pytanie jednak jak trzeci Doom odnajdzie się w wirtualnej rzeczywistości?

Premiera Doom 3: VR Edition na PlayStation VR

Studio Archiact (doświadczony twórca w tworzeniu gier VR), przy współpracy z id Software, postanowiło przenieść kultowego dla wielu graczy Dooma 3 w nową rzeczywistość, a dokładnie mówiąc – w wirtualną rzeczywistość.

Na Doom 3: VR Edition składa się nie tylko podstawowa wersja trzeciego Dooma, ale również dwa dodatki – Resurrection of Evil oraz The Lost Mission. Całość powinna zając nam około 15 godzin, co jak na grę VR jest całkiem solidnym wynikiem.

Nowa wersja gry została oczywiście specjalnie dostosowana pod gogle VR, dzięki czemu od tej pory będziemy mogli np. wyglądać zza rogów czy unikać nadlatujących pocisków kucając. Korzystać będziemy mogli również z szybkiego obracania się o 180 stopni czy sprawdzania stanu naszego zdrowia, pancerza i amunicji na specjalnym zegarku, który znajdzie się na naszej ręce. Latarka będzie oczywiście zawieszona na naszej broni 😉

Poniżej zobaczyć możecie premierowy zwiastun gry:

Muszę przyznać, że na powyższym zwiastunie gra wygląda naprawdę nieźle. Doom 3 na PC i konsolach miał wyjątkowy klimat, który w wirtualnej rzeczywistości może być jeszcze lepiej odczuwalny. Również techniczna strona tego tytułu trzyma poziom, bo trzeba oddać trzeciemu Doomowi, że po latach niektóre z zastosowanych w nim technologii ciągle dają radę, przez co nawet i dziś z grą tą bardzo dobrze się obcuje.

Doom 3: VR Edition miał swoją premierę 29 marca 2021 roku na PlayStation VR. Jest to druga gra z tej serii (po Doom VFR) w tym uniwersum, w którą zagrać możemy w wirtualnej rzeczywistości. Na obecną chwilę Doom 3: VR Edition jest dostępne tylko na goglach PlayStation, ale jest szansa, że w przyszłości tytuł ten trafi również na PC.