PlayStation VR 2 PSVR PS VR Sony

Koniec domysłów. Sony oficjalnie zapowiada PlayStation VR 2!

Jestem pewny, że wielu fanom konsol Sony mocniej zabiło właśnie serce — PlayStation VR 2 powstaje! Co wiemy o nowych goglach wirtualnej rzeczywistości od Sony?

Sony zapowiada PlayStation VR 2

Plotki o PS VR 2 pojawiały się już w sieci niejednokrotnie, o niektórych nawet informowaliśmy Was na Tabletowo. Teraz jednak koniec z przeciekami i domysłami — Sony oficjalnie zapowiada PlayStation VR 2!

Nowe gogle Sony mają przynieść wiele usprawnień względem pierwszej generacji. Przede wszystkim w PlayStation VR 2 wzrośnie rozdzielczość wyświetlanego obrazu, a także zostanie poprawiona cała optyka. Możemy również spodziewać się nowych, lepszych kontrolerów, ale niestety ich wyglądu (jak i samych gogli) niedane było nam jeszcze zobaczyć.

Mnie chyba najbardziej cieszy informacja, że gogle będziemy podpinać do konsoli zaledwie jednym przewodem (najprawdopodobniej USB-C – USB-C) — miła odmiana po dość skomplikowanym podłączaniu pierwszego PlayStation VR. Nie trzeba dodawać, że PS VR 2 jest projektowane z myślą o konsoli PlayStation 5, tak więc o kompatybilności z PS4 możemy zapomnieć.

PlayStation VR 2 PSVR PS VR Sony
PlayStation VR pierwszej generacji.

Jedną z ważniejszych (i chyba dość oczywistych) informacji jest to, że PlayStation VR 2 nie zadebiutuje w tym roku. Nie jest to nic dziwnego ze względu na duże problemy z produkcją konsoli PlayStation 5 – gogle VR są nadal dość niszowym sprzętem, co w połączeniu z brakiem dostępności konsoli w sklepach z pewnością sprawiłoby, że ich sprzedaż byłaby właściwie żadna.

Mam tylko nadzieje, że PlayStation VR 2 nie oznacza końca wsparcia dla pierwszej generacji gogli wirtualnej rzeczywistości Sony. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem ze strony firmy byłoby, przez najbliższe lata, na równi wspierać obydwie generacje urządzeń — w końcu PlayStation 5 wspiera PS VR z PlayStation 4 w ramach wstecznej kompatybilności.

Taki ruch znacząco mógłby zwiększyć ilość potencjalnych użytkowników VR na PS5, co może zachęcić twórców do produkcji większej ilości gier na tę platformę — a tego właśnie PlayStation VR potrzebuje obecnie najbardziej.

Mam tylko nadzieję, że Sony nie przesadzi z wyceną swoich nowych gogli do wirtualnej rzeczywistości, bo tak — ceny PlayStation VR 2 również nie poznaliśmy.