Ekologiczne DPD
DPD

DPD dostarczy paczkę i… zbada poziom powietrza

Coraz więcej firm podchodzi odpowiedzialnie do tematu ochrony klimatu. Do tego ogromnego grona dołączyło DPD, które za sprawą czujników w swoich pojazdach będzie monitorować jakość powietrza. Koncern zdecydował się umieścić podobne urządzenia na punktach stacjonarnych, które udostępniły różne organy.

Świat się zmienia, a podejście do klimatu zaczyna mieć coraz większe znaczenie dla ludzi. Do tego trendu dołączają firmy takie jak DPD, która podjęła decyzję o wsparciu działań przez monitorowanie jakości czystości powietrza. Działania te będzie można zobaczyć również w Polsce.

DPD odpowiedzialne klimatycznie

Sieć kurierska DPD wzmacnia swoje działania, które można nazwać odpowiedzialnymi społecznie. Na swoich samochodach oraz punktach stacjonarnych zdecydowali się umieścić mierniki jakości powietrza. Na początku w ramach testu system został uruchomiony w kilkunastu miastach Europy. Na liście znalazły się między innymi Londyn, Paryż, Praga, Bolonia, Rotterdam oraz Madryt. W Polsce to Warszawa stanie się pierwszy miastem, które zostało wybrane na wprowadzenie tego rozwiązania.

Tym samym firma odpowiada na wciąż rosnący trend, jakim jest niewątpliwie troska o klimat i środowisko. Jak wynika z ostatniego raportu Barometr E-shopper 2021, już 14% e-konsumentów kieruje się przy doborze firmy jej działaniami na rzecz odpowiedzialności społecznej, z naciskiem na profil proekologiczny. Do tego dochodzą klienci, którzy preferują zeroemisyjne metody dostarczania paczek i ładunków. Tu mowa już nawet o 65% użytkowników.

Nowe działania DPD na rzecz środowiska

Poza samym monitorowaniem jakości powietrza, DPD zdecydowało się stale powiększać flotę pojazdów nisko i zeroemisyjnych w codziennych zadaniach. Do tego rozrasta się wciąż sieć DPD Pickup, która oferuje klientom odbiór swoich zamówień ze stałych punktów.

DPD w ramach projektu „Breath” podjął się monitorowania jakości powietrza przez zbieranie informacji na temat zanieczyszczeń oraz coraz powszechniejszych pyłów PM 2.5, co ma szansę wpłynąć na większą świadomość obywateli. Początkowo owe mierniki trafią na około sto aut (w tym na wszystkie elektryczne), a także na kilka obiektów udostępnionych przez Urządy Dzielnicy Śródmieście i Białołęka. Swoje trzy grosze dodały również szkoły wyższe, które udostępniły swoje mury. Mapę z przeprowadzonych pomiarów można zobaczyć na stronie dpd.com.pl.

Dodatkowo firma już od pewnego czasu inwestuje w energię mogącą się pochwalić zielonymi certyfikatami, a także sama stawia niezależne instalacje fotowoltaiczne wraz z całą infrastrukturą. To sprawia, że również w zakresie elektryfikacji Polski, DPD ma swój udział.