Ecovacs X1 - roboty sprzątające sterowane głosem
fot Ecovacs

Ecovacs X1 – roboty sprzątające sterowane głosem

Wprowadzenie na rynek robotów sprzątających znacznie ułatwiło życie. Dzięki nim jesteśmy w stanie oszczędzić sporo czasu i energii. Jednak okazuje się, że to nie koniec ich możliwości. Urządzenia z serii Ecovacs X1 mogą być sterowane głosem. Całkiem nieźle, prawda?

Ecovacs X1 – sprzątanie staje się jeszcze prostsze

Każdy z nas ma czasem tak leniwe dni, że nawet naciśnięcie przycisku na pilocie od telewizora potrafi zmęczyć ;). Dodajcie do tego dzieci, zwierzęta i ubrudzoną podłogę – pomocnik potrzebny od zaraz. Na szczęście takowych jest mnóstwo, jednak, aby zaczęły działać, potrzeba włączyć przycisk na robocie lub uruchomić go zdalnie za pomocą aplikacji. Teraz pomyślcie o ile wygodniej byłoby zrobić to głosem. Proste… i możliwe!

Ecovacs, ze swoimi modelami Deebot X1 oraz X1 Omni, właśnie rzucił wyzwanie marce dominującej, która była synonimem robotów sprzątających – mowa oczywiście o iRobot Roomba. Flagowy produkt potrafi naprawdę wiele.

Ecovacs X1 - roboty sprzątające sterowane głosem
fot. Ecovacs

Ecovacs X1 roboty sprzątające – funkcje

Ecovacs X1 Omni to flagowiec marki i, jak sama nazwa wskazuje, ma multum funkcji. Może zarówno odkurzać, jak i myć podłogi. W swojej stacji dokującej automatycznie opróżnia zanieczyszczenia do wielorazowych worków na kurz. Czyści, suszy i ponownie napełnia swoje mopy za pomocą oddzielnych zbiorników na czystą i brudną wodę. Jego system wizyjny nie tylko generuje mapy 3D, ale także rozpoznaje niektóre typowe obiekty, co staje się ważne przy wyborze obszaru do czyszczenia. Poza kierowaniem na pokoje lub obszary ogólne, możesz wybrać konkretny mebel, taki jak np. stół kuchenny.

Jednak to, co wyróżnia to smart urządzenie, to oczywiście sterowanie głosem. Odkurzacz ma własnego asystenta głosowego, Yiko, któremu możesz wydawać polecenia głosowe. Obejmują one uruchamianie i zatrzymywanie, przełączanie ustawień lub czyszczenie oznaczonych obszarów. To jest już chyba szczyt wygody ;).

Ecovacs X1 - roboty sprzątające sterowane głosem
fot Ecovacs

Ecovacs X1- ceny urządzeń oraz dostępność

Jeśli chodzi o cenę tych luksusów, to – jak się domyślacie – nie będzie ona wcale mała. Ecovacs Deebot X1 Omni ma kosztować prawie 6200 złotych. Ma być dostępny na rynku już w marcu 2022 roku. To uczyni go najdroższym urządzeniem tego typu, gdyż aktualnie cena najwyższej klasy iRobot Roomba S9+ wynosi 4599 złotych (poza promocją to wydatek około 5400 złotych).