Narzekania Muska zmobilizowały pracowników Tesli. Nowa beta systemu FSD już za kilka dni!

Narzekania Muska zmobilizowały pracowników Tesli. Nowa beta systemu FSD już za kilka dni!

Jeszcze niedawno temu Elon Musk publicznie krytykował system jazdy autonomicznej Full Self-Driving, pisząc wprost, że nie jest z nim dobrze. Wystarczyło kilka dni, by krytyka zamieniła się w zapowiedź nowej, rzekomo znacznie bardziej dopracowanej wersji. Jej debiut nastąpi szybciej niż myśleliśmy.

Lato 2021 roku, śledzącym tematykę rozwoju jazdy autonomicznej, będzie kojarzyło się jako czas, w którym, delikatnie rzecz ujmując, nie działo się najlepiej. Dużo niepokoju w ich serca, z całą pewnością, wlało wszczęcie postępowania wyjaśniającego w Stanach Zjednoczonych, zmierzającego do zbadania, dlaczego pojazdy marki Tesla często uczestniczą w kolizjach z unieruchomionymi, odpowiednio oznakowanymi samochodami służb ratunkowych. Jakby tego było mało, w sieci pojawiły się doniesienia o kolejnych tego typu incydentach.

Kolejną porcję nieciekawych wiadomości dorzucił Elon Musk, twierdząc, że system Full Self-Driving w wersji 9.0 nie jest tak dobry, jak tego oczekiwano.

Inni mają lepiej? W żadnym wypadku. Wystarczyło kilka, kolejnych dni, by internet obiegła informacja o kłopotach pojazdów autonomicznych Apple, również uczestniczących w kolizjach. Gorzej być nie może? Niestety, może. W Japonii autonomiczny bus potrącił niewidomego uczestnika paraolimpiady.

Na szczęście, ostatnia wypowiedź Elona Muska kontrastuje z nieciekawymi wydarzeniami z ostatnich tygodni. Zarządzający Teslą potwierdził, że najnowsza wersja systemu FSD pojawi się już na dniach!

System Full Self-Driving doczekał się sporych usprawnień

Z niedawnego wpisu na Twitterze dowiadujemy się, że premiera systemu FSD w wersji Beta 10 będzie miała miejsce w przyszły piątek o północy. W praktyce oznacza to, że wąskie grono testerów otrzyma ją 10 września.

Niestety, nie jest to publiczna beta. Jest jednak dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mogliby przetestować postępy marki w swojej Tesli. Elon Musk poinformował, że publiczna wersja testowa, najprawdopodobniej, zadebiutuje 2 tygodnie po zamkniętej, czyli w okolicach 24 września.

Czy inżynierom Tesli udało się osiągnąć na tyle znaczący postęp, że będzie można mówić o przełomie? Tego zapewne dowiemy się z doniesień medialnych, które pojawią się niezwłocznie po udostępnieniu nowej wersji FSD. Prawdę powiedziawszy, rynkowi samochodów autonomicznych, przydałaby się, dla odmiany, dobra, a najlepiej bardzo dobra wiadomość.