Envision TV AR: aplikacja od Sony sprawdzi, który telewizor najlepiej pasuje do Twojego wnętrza
fot. Pixabay

Envision TV AR: aplikacja od Sony sprawdzi, który telewizor najlepiej pasuje do Twojego wnętrza

Aplikacje wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość do planowania zagospodarowania przestrzeni to niezwykle przydatne narzędzia, które mogą pomóc w podjęciu trafnych decyzji zakupowych. Właśnie dołączyła do nich Envision TV AR – aplikacja od Sony, której zadaniem jest pomóc w zaplanowaniu zakupu właściwego modelu telewizora japońskiej marki.

Rozszerzona rzeczywistość pomocna w zakupach

Kilka dni temu, na łamach oiot.pl, Hubert opisywał rozwiązanie do kompleksowego planowania aranżacji wnętrz z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości – RenovAI. O tym, jak bardzo przydatna jest taka aplikacja nikogo przekonywać nie trzeba. Możliwość sprawdzenia, jak dane elementy wyposażenia pokoju będą prezentowały się w naszym wnętrzu może pomóc w podjęciu właściwej decyzji zakupowej i zaoszczędzeniu sporej ilości naszego bezcennego czasu na ewentualne zwroty czy wymiany. Pozostaje wierzyć, że w najbliższym czasie po podobne rozwiązania sięgną również inni producenci elementów wyposażenia wnętrz, przez co zamiast korzystać z usług projektantów, będziemy mogli sami, przy pomocy aplikacji w smartfonie, zaplanować wymarzony salon czy sypialnię. A skoro salon, to i jego centralny punkt – telewizor.

Envision TV AR

Envision TV AR – poważny problem z głowy

Ostatni raz z zakupem telewizora do mieszkania borykałem się około 1,5 roku temu. Na całe szczęście decyzja okazała się trafna, a zakupiony sprzęt, po zamontowaniu, doskonale spełnia swoją funkcję do dnia dzisiejszego, a przy okazji całkiem nieźle komponuje się wizualnie z resztą salonu. Problem w tym, że zakup poprzedziły długie godziny przygotowania i wcale nie dotyczyły one parametrów technicznych czy wyboru konkretnej marki, a dopasowania wizualnego, zwłaszcza koloru wykończenia i przekątnej ekranu. Mimo wielu prób mierzenia na sucho ciężko było podjąć jakąkolwiek decyzję, dlatego udając się do sklepu w dalszym ciągu tkwiła we mnie spora niepewność. Gdybym wówczas miał do dyspozycji aplikację Envision TV AR od Sony, byłoby zdecydowanie łatwiej.

Envision TV AR

Przy pomocy Envision TV AR można wybrać, który telewizor wyprodukowany przez Sony nas interesuje, następnie wskazać właściwą przekątną, a oprogramowanie, przy wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości, nałoży wybrany przez nas telewizor na ścianę, na której ten ma zostać zamontowany. Dzięki temu zobaczymy dokładnie, jaka przestrzeń na ścianie zostanie zajęta i jak odbiornik skomponuje się z tym, co obecnie znajduje się na liście wyposażenia naszego salonu – kilka kliknięć i wszystko jasne.

Jak pobrać aplikację?

Aplikacja Envision TV AR dostępna jest w sklepie Google Play oraz Apple AppStore do bezpłatnego pobrania. Dostępna jest na smartfony z Androidem z zaimplementowaną technologią ARCore (od wersji 8.0 Oreo wzwyż), w przypadku iOS najstarszym obsługiwanym smartfonem jest iPhone 6S.

Rzeczywistość rozszerzona to technologia, która może przydać się również w zastosowaniach domowych. Do tej pory znana głównie z gier, takich jak Pokemon Go, dostępna jest również w innych zastosowaniach. Warto z niej korzystać, ponieważ daje szansę na uproszczenie wielu czynności.