Eufy RoboVac X8 Hybrid
fot. Eufy

Odkurzacz RoboVac X8 Hybrid sprząta za dwóch

Eufy, jedna z marek firmy Anker, wprowadza na polski rynek nowy model swojego odkurzacza automatycznego. RoboVac X8 Hybrid, bo o nim mowa, wyróżnia się przede wszystkim obecnością dwóch turbin, które zwiększają skuteczność sprzątania.

Co dwie turbiny to nie jedna

Producent nowego odkurzacza zapewnia, że obecność dwóch turbin nie tylko podkreśla wyjątkowość Eufy RoboVac X8 Hybrid na tle konkurencji, ale również w zauważalny sposób ma poprawiać wydajność sprzątania mieszkania.

Obie mają moc 2000 Pa, co – według zapewnień producenta – pozwala wciągać zanieczyszczenia z podłogi z blisko 60% wyższą skutecznością niż w przypadku zwykłego robota sprzątającego. Firma uzyskała te wyniki porównując ten sprzęt z modelem RoboVac 30C, który osiąga maksymalną moc na poziomie 1500 Pa, więc na te wyniki należy brać pewną poprawkę.

Pełną moc dwóch turbin potrafi wykorzystać system BoostIQ, który inteligentnie zwiększa moc ssania w miejscach, które wymagają dokładniejszego czyszczenia. W tym procesie pomaga również spory zbiornik na kurz o pojemności 400 ml oraz akumulator o pojemności 5200 mAh.

Eufy RoboVac X8 Hybrid
fot. Eufy

Eufy RoboVac X8 Hybrid dokładnie posprząta dom

RoboVac X8 Hybrid jest ponadto wyposażony w autorski system nawigacji iPath, dzięki któremu robot po zmapowaniu mieszkania jest w stanie dokładnie posprzątać każdy jego kąt. Obecność czujnika laserowego pozwala na tworzenie dokładnych map, a następnie wybieraniu pomieszczeń lub stref do posprzątania. Możliwe jest również zablokowanie robotowi wstępu w wybrane miejsca.

Nowy odkurzacz marki Eufy ma również funkcję mopowania, dzięki której jest w stanie usuwać zanieczyszczenia, z którymi nie poradzi sobie sam odkurzacz. Pojemnik na wodę ma pojemność 250 ml, a producent zapewnia, że po jego napełnieniu robot jest w stanie mopować przez nawet 140 minut.

W zestawie, oprócz wielorazowej ściereczki mopującej, nadającej się do prania, znalazło się również pięć jednorazowych mopów, dzięki którym nawet, jeśli użytkownik zapomni o wcześniejszym umyciu mopa, robot będzie w stanie dokładnie posprzątać mieszkanie.

Eufy RoboVac X8 Hybrid
fot. Eufy

Funkcjami urządzenia można sterować z poziomu smartfona z Androidem lub iOS. Aplikacja Eufy Home daje dostęp do sterowania sprzątaniem, zarządzania harmonogramami, wysyłania odkurzacza w dany punkt w mieszkaniu i nie tylko. Pozwala również zintegrować robota z Asystentem Google oraz Alexą, a następnie sterować nim za pomocą komend głosowych.

Nowy odkurzacz Eufy RoboVac X8 Hybrid jest już dostępny w sprzedaży na stronie producenta. Jego cenę ustalono na 2495 złotych.